Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 25.10.2018)

25 жовтня 2018

Пшениця/ячмінь

Протягом минулого тижня на фізичному ринку пшениці зміни цінової тенденції не спостерігалося, що пояснюється відсутністю серйозних новин, здатних впливати на ринок цієї культури. Пропозиція пшениці з країн Чорноморського басейну все ще є досить високою, аналогічно високим залишається і експортний потенціал пшениці походженням із США. Американські трейдери перебувають в очікуванні прориву і, відповідно, активного повернення американської пшениці на світові ринки. Цей фактор, у першу чергу, обмежує цінове зростання на фізичному ринку цієї культури та чинить тиск на біржові котирування. Серед решти новин на ринку пшениці варто виділити наступні:

- напередодні в Аргентині стартувала збиральна кампанія пшениці. Традиційно, жнива розпочалися на полях, які найбільше постраждали від несприятливих погодних умов, а урожайність по цих полях наразі є нижчою від очікуваної. Масштаб шкоди від посухи в період дозрівання пшениці і заморозків перед початком жнив поки оцінити важко, корегування оцінок виробництва цієї культури в Аргентині спостерігатиметься найближчі декілька місяців;

- також слід відмітити оновлені оцінки врожаю австралійської пшениці та її експорту від експертів Рабобанк. Аналітики цього банку оцінюють урожай пшениці в Австралії на рівні 16,8 млн т проти 18,5 млн т в останньому звіті Міністерства сільського господарства США. При цьому експортний потенціал аналітики перші прогнозують на рівні 8,6 млн т проти 13 млн т за даними Мінсільгоспу США.

Станом на 25 жовтня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу 6 800 – 7 000 грн/т, 3-го класу 6 700 – 6 850 грн/т, фураж 6 300 – 6 600 грн/т.

Протягом минулого тижня ринок ячменю не відзначився значущими новинами. На тлі скорочення виробництва цієї культури в Чорноморському регіоні та країнах Європейського Союзу темпи експорту ячменю у період із першого липня відстають від минулорічних результатів на аналогічну дату. Так, поточного маркетингового року з портів ЄС відвантажено на експорт 1,6 млн т ячменю проти 1,8 млн т, із портів Росії – 1,8 млн т проти 2,1 млн т та України – 2,5 млн т проти 3,3 млн т. Активності на фізичному ринку ячменю з боку основних покупців вкрай мало, а пропозицій цієї культури від найбільших експортерів, як і раніше, не багато.

Станом на 25 жовтня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 7 100 – 7 350 грн/т.

Кукурудза

Погода на Середньому Заході США залишається основним джерелом формування новин, які матимуть змогу впливати на розвиток короткострокових біржових трендів на ринку кукурудзи. Так, у кукурудзяному поясі США протягом наступного тижня прогнозуються несприятливі для ведення польових робіт погодні умови – проливні дощі. Уповільнення темпів жнив із високою ймовірністю може відобразитися на котируваннях кукурудзяних ф’ючерсів. Говорячи про поточні темпи просування збиральної кампанії кукурудзи в США, відмітимо, що станом на поточну дату обмолот проведено на 49 % збиральної площі (за даними аналітиків Мінсільгоспу США). Оцінка цього показника приватними аналітичними агентствами дещо вища та складає 51 % сільськогосподарських угідь, виділених під вирощування кукурудзи. Частка посівів у доброму та відмінному станах декілька тижнів поспіль залишається на сталому рівні та складає 68 %.

Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 66 % рослин.

У Південній Америці триває посівна кампанія першого (літнього) врожаю кукурудзи. Так, в Бразилії наразі засіяно 58 % від запланованої площі, а в Аргентині посівна виконана на 33 %.

В Україні тривають жнива кукурудзи. Станом на поточну дату місцевими фермерами проведено обмолот на 60 % збиральної площі, а намолот складає 18,6 млн т, що на 8 млн т перевищує результат минулого року на аналогічну дату. Зазначимо, що середня врожайність по країні на 45 % вище за минулорічний показник.

 Відсутність активного попиту на фізичному ринку України продовжує чинити тиск на експортні ціни, які не отримують абсолютно ніякої підтримки від зростання котирувань на біржі. Відсутність вільного місця на вітчизняних елеваторах визначає стратегію продавців, спрямовану на пошук попиту за будь-яку ціну, що ніяк не сприяє зростанню фізичного ринку. Така ситуація триватиме до закінчення збирання, тому до кінця листопада чекати цінового зростання на ринку цієї культури не доводиться.

Станом на 25 жовтня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4 800 – 5 150 грн/т.

Прочитали: [324]
Вгору