Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 25.05.2018)

25 травня 2018

Пшениця/ячмінь

Поточного тижня увага учасників ринку пшениці залишалася зосередженою на новинах про погодні умови в країнах Північної півкулі та Австралії. Слід зазначити, що в ряді основних країн-виробників пшениці, а саме: Австралії, Канаді, Росії та Україні протягом останнього часу спостерігається проблема нестачі вологи у ґрунті, проте даний фактор не надає достатньої підтримки для зміни пануючої нині цінової тенденції.

Переважна більшість покупців традиційно для даної пори року, вичікує початку збиральної кампанії в країнах – найбільших експортерах пшениці в надії побачити сезонне просідання цін. Наступні декілька тижнів будуть вагомими з точки зору формування рівня цін на пшеницю нового врожаю, при цьому важливу роль відіграватиме погода. Відмітимо, що темпи польових робіт у США останнім часом зазнали пришвидшення та фактично наздогнали результати попередніх років. За даними компетентних джерел, станом на поточну дату американськими фермерами засіяно 79% площ, запланованих під вирощування ярої пшениці (проти середньорічного результату за 5 років у 80% ).

Станом на 25 травня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5600-5800 грн/т, 3-го класу 5475-5780 грн/т, фураж 5290-5550 грн/т.

Поточного тижня головною новиною на ринку ячменю стала новина про скасування Китаєм імпортного мита на сорго американського походження. На тлі цього, китайські покупці втратили інтерес до фуражного ячменю, намагаючись замінити його на сорго, від якого лише місяць тому навідріз відмовлялися.

Що ж стосується новин з країн-основних експортерів ячменю варто зазначити, що стан посівів даної культури у Франції протягом трьох останніх тижнів залишається незмінним, у доброму та відмінному стані наразі перебуває 75% рослин. Росія скоротила відставання темпів сівби ярого ячменю у порівняні з минулорічним результатом, виконавши при цьому план посіву на 75%. Оцінка зниження валового збору озимого ячменю в Німеччині, надана асоціацією фермерських кооперативів, складає 3%, що еквівалентно 264 тис. т.

Станом на 25 травня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5350-5750 грн/т.

Кукурудза

Поточний тиждень на світовому ринку кукурудзи відзначився зростанням котирувань кукурудзяних ф’ючерсів на Чиказькій біржі, що було спричинене розвитком діалогу між Китаєм та США. Фізичний ринок не підтримав реакцію ф’ючерсного та залишився сталим. Попит головних імпортерів на дану культуру наразі характеризується як пасивний. Похолодання та опади в Бразилії не змогли істотно поліпшити картину по другому урожаю кукурудзи і деякі аналітики все ще оцінюють валовий збір в цій країні в діапазоні 82-83 млн т. Варто відзначити, що навіть при такому скороченні виробництва, девальвація песо і реала веде до підвищення конкуренції на світовому ринку з боку Аргентини і Бразилії, що матиме безпосередній вплив на цінові пропозиції інших продавців.

Станом на 25 травня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5350-5650 грн/т.

Прочитали: [264]
Вгору