Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 23.02.2017)

Пшениця/Соя.

Світовий ринок пшениці протягом останнього часу демонструє стабільність, різких цінових коливань не спостерігається, а укладання зовнішньоекономічних контрактів ведеться у звичному для даної пори року режимі.

Серед важливих подій варто виділити черговий тендер, проведений GASC, на якому було закуплено 6 партій продовольчої пшениці походженням з Росії, Румунії та України. Перевага була надана пшениці саме російського походження, урядом Єгипту було законтрактовано її 4 партії, відповідно в українських та румунських трейдерів було закуплено по одній партії даної культури. Слід зауважити, що активність з боку основних продавців була доволі високою, на даному тендері було надано 9 цінових пропозицій. У цілому з початку сезону GASC законтрактовано більше 4 млн тонн пшениці. Загальний цьогорічний імпорт цієї культури Єгиптом, за останніми даними, наданими аналітиками Міністерства сільського господарства США, прогнозовано сягне 12,2 млн тонн (частка GASC у ньому прогнозується на рівні 50 %, що свідчить про подальшу організацію тендерів цим імпортером).

Погодні умови у країнах основних її виробників протягом поточного тижня не змінилися, проте учасники ринку і надалі слідкують за погодним фактором, що найближчим часом залишатиметься одним із головних при формуванні цінової тенденції.

Станом на 23 лютого ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5300-5350 грн/т, 3-го класу: 5200-5350 грн/т, фураж: 4950-5100 грн/т.

Увага учасників світового ринку соєвих бобів залишається зосередженою навколо новин з Південної Америки. У найбільшому штаті-виробнику сої в Бразилії її збирання набирає обертів. Станом на поточну дату місцевими фермерами проведено обмолот на 52 % від прогнозованої площі до збирання, що перевищує минулорічний результат на аналогічну дату на 12 %. Подальші темпи жнив будуть залежати від погодних умов, які згідно з прогнозами синоптиків, найближчим часом залишатимуться сприятливими, як в Бразилії, так і в Аргентині. Варто додати, що в Аргентині збирання даної культури традиційно розпочинається пізніше (наприкінці березня, початку квітня). Нагадаємо, що згідно з оновленим звітом Міністерства сільського господарства США, валовий збір соєвих бобів в Південній Америці поточного сезону сягне 159,5 млн тонн. Тож розпал збирання цієї культури в обох країнах призведе до просідання світового рівня цін. При цьому не варто забувати і про соєві боби походженням з США, цьогорічне виробництво яких за інформацією все тих же аналітиків складе 117,2 млн тонн, тож в цілому пропозиція даної культури на світовому ринку буде значною, а конкуренція за ринки збуту напруженою.

Станом на 23 лютого на внутрішньому ринку сої в Україні ціни в портах перебували на рівні 11900-12500 грн/т.

Кукурудза.

Новини на світовому ринку кукурудзи, як і настрої його учасників, протягом поточного тижня не змінилися. Висока глобальна пропозиція даної культури разом зі сприятливими погодними умовами в США та Латинській Америці, є тими фундаментальними факторами, що утримують ціни від зростання, погіршення відносин між США та Мексикою, переорієнтація Китаю з імпортера кукурудзи на її експортера, певною мірою тримає ситуацію у напрузі.

Спекулятивний ріст котирувань кукурудзяних ф’ючерсів на біржі, призвів до зростання ціни на фізичному ринку, що надало можливість деяким продавцям укласти вигідні зовнішньоекономічні контракти. Більшість учасників ринку вважають таку цінову тенденцію короткостроковою та найближчим часом очікують просідання цін.

Ситуація на вітчизняному ринку кукурудзи протягом останнього тижня не змінилася. Залишки даної культури на складах у її постачальників є більш ніж достатніми, а ті обсяги, що реалізуються ними наразі, повністю задовольняють попит покупців.

Станом на 23 лютого закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 4800-4950 грн/т.

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН