Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 22.11.2018)

22 листопада 2018

Пшениця/ячмінь

Протягом поточного тижня фізичний ринок пшениці не демонстрував особливої активності. Висока пропозиція пшениці з боку російських продавців утримує ціни в Чорноморському регіоні на стабільному рівні, не даючи можливості для зміни цінового тренду та нівелюючи сезонний фактор. Фундаментальні чинники суттєво не змінюються. Учасники ринку пильно стежать за станом посівів озимої пшениці в країнах Північної півкулі, тож поточна ситуація в повній мірі відповідає очікуванням.

Зокрема в США 56 % посівів озимої пшениці перебувають у доброму та відмінному стані. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату цей показник перебував на рівні 61 %. У деяких районах Росії очікуються заморозки, проте говорити про наявність серйозних проблем зі станом посівів пшениці підстав немає. В Україні розвиток озимих відбувається нормальними темпами. Загалом погодні умови тільки починають грати свою роль, тож протягом найближчого часу увага експертів ринку пшениці буде прикута до погодного фактору.

Станом на 22 листопада ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 6 700 – 6 950 грн/т, 3-го класу: 6 700 – 6 900 грн/т, фураж: 6 400 – 6 700 грн/т.

У зв'язку з початком збиральної кампанії ячменю в Аргентині та Австралії, увага мультинаціональних трейдерів переключається на експортний потенціал цих країн, який згідно з прогнозами аналітиків складає 3 млн т та 5 млн т відповідно. Ціни на цю культуру знаходяться під тиском нового врожаю ячменю та відсутності попиту. За останній час FOB-індикації аргентинських продавців зазнали зниження на 3-8 дол/т. На фоні новини про початок Китаєм антидемпінгового розслідування відносно австралійського ячменю, ціни на цю культуру походженням з Австралії зазнали зниження щонайменше на 10 дол/т, адже близько 70 % експорту ячменю з портів Австралії в минулому році припадало на КНР.

Станом на 22 листопада ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 7 100 – 7 200 грн/т.

Кукурудза

Протягом останнього часу ринок кукурудзи не демонстрував істотних змін. Для формування суттєвої підтримки цінам на фізичному ринку необхідно повернення Єгипту і відновлення попиту з ЄС, чого в короткостроковій перспективі не передбачається через наявність великих запасів зерна в портах та на складах споживачів.

Сьогодні, як і раніше, важливим чинником, що тисне на рівень цін та обмежує їх потенціал до зростання, залишається успішне ведення збиральної кампанії цієї культури в Північній півкулі. Зокрема в США протягом тижня кількість обмолоченої збиральної площі під кукурудзою зросла до 90 % (+ 4 % до результату попереднього тижня). Зазначимо, що минулого маркетингового року станом на аналогічну дату американськими фермерами було проведено жнива на 89 % сільськогосподарських угідь, зайнятих під вирощування кукурудзи.

Європейські аналітики, у черговий раз, переглянули валовий урожай кукурудзи 2018/2019 маркетингового року в ЄС у сторону збільшення (з 60,2 млн т до 61 млн т). Довідково: згідно з останніми даними Міністерства сільського господарства США, цьогорічне виробництво кукурудзи в ЄС оцінюється на рівні 59,5 млн т. Лідируючі позиції з вирощування цієї культури серед країн союзу займає Румунія. Оцінка урожаю румунської кукурудзи була переглянута до 12,9 млн т (попередні очікування учасників ринку становили 12,3 млн т, а минулорічний результат – 10,8 млн т), обійшовши Францію з урожаєм у 12,4 млн т (результат 2017/2018 МР – 14,5 млн т). Експортний потенціал Румунії, у поточному сезоні, також знаходиться на рекордній позначці – 6 млн т проти 4,4 млн т минулого маркетингового року.

Як і в США, збиральна кампанія кукурудзи в Україні вийшла на фінішну пряму. Станом на поточну дату вітчизняними фермерами проведено обмолот на 90 % збиральної площі, а поточний намолот складає 31,3 млн т. Очікувані опади на кінець поточного місяця, швидше за все, внесуть корективи в темпи жнив.

Станом на 22 листопада ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4 900 – 5 100 грн/т.

 

Прочитали: [229]
Вгору