Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.12.2018)

20 грудня 2018

Пшениця

Протягом останнього часу на ринку пшениці набирає обертів бичачий ціновий тренд, що пояснюється, перш за все, сезонним фактором. Учасники ринку очікували розвитку такого сценарію набагато раніше, проте деякі фактори заважали формуванню висхідної тенденції. Каталізатором росту ринку стали несприятливі погодні умови в Аргентині (дощі та заморозки), що не лише призвели до сповільнення темпів ведення польових робіт зі збирання врожаю, але й негативно позначалися на якості збіжжя. За інформацією експертів ринку, досить гостро відчувається проблема погіршення якості у важливих «пшеничних» регіонах країни, що, у результаті, змусило виробників пшениці аргентинського походження уповільнити її реалізацію та почати піднімати ціни продажу. На фоні цього відзначається зростання цінових індикацій від трейдерів, що пропонують аргентинську пшеницю на ринках Західної Африки і Південно-Східної Азії. Варто зазначити, що на сьогодні основна частина експортного потенціалу Чорноморських експортерів, насамперед українських та російських, уже законтрактована та відвантажена у рамках виконання зовнішньоекономічних контрактів. У підсумку, все разом призвело до поточного домінування попиту на пшеницю над її пропозицією.

Повертаючись до новин з РФ, варто зазначити, що учасники російського ринку пшениці перебувають в очікуванні наради між урядом країни та експортерами цієї зернової, що заплановано на 21 грудня. Переважна більшість не очікує того, що у результаті зустрічі, може бути прийняте будь-яке вагоме рішення щодо експорту російської пшениці, тож вони чекають на офіційне підтвердження власних прогнозів.

Варто зазначити, що сьогодні єгипетська урядова організація GASC анонсувала про проведення тендеру на закупівлю продовольчої пшениці з поставкою у період з 11 до 20 лютого 2019 року. Нагадаємо, що попередній тендер було проведено 12 грудня 2018 року, а у його рамках було закуплено 180 тис. т цієї культури російського та румунського походження.

Станом на 20 грудня ціни в портах України такі: пшениця 2-го 6 800 – 7 100 грн/т, 3-го класу 6 850  7 000 грн/т, фураж 6 600 – 6 800 грн/т.

Кукурудза/ Ячмінь

У зв’язку з наближенням зимових свят активність на ринку кукурудзи потроху спадає. Протягом поточного тижня визначальних подій, які б могли вплинути на існуючу цінову тенденцію або ж якимось чином позначатися на настроях учасників ринку, не відбулося. Ф’ючерсний ринок останнім часом демонструє низьку волатильність. Аналогічна ситуація складається і на фізичному ринку. Поки на ринку панує така пасивність, говорити про будь-які зміни цін у короткостроковій перспективі не доводиться. Ринком продовжують розповсюджуватися новини про наміри Китаю закупити кукурудзу походженням з США, що залишаються на рівні чуток, оскільки конкретних дій поки не відбулося.

Ситуація на українському ринку кукурудзи протягом останнього часу залишається незмінною. Попит у портових містах у порівняні з попитом в регіонах залишається більш активним, що пояснюється необхідністю виконання трейдерами зовнішньоекономічних контрактів. Проблеми, що супроводжують рекордні врожаї, а саме переповненість зернових складів та транспортування зерна до портових міст, не втрачають своєї актуальності.

Станом на 20 грудня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4 950 – 5 150 грн/т.

Серед подій, що мали місце протягом останнього часу на ринку ячменю, варто виділити проведення тендеру на його закупівлю Йорданією. Цього разу організаторами тендеру було законтрактовано 60 тис. т із періодом поставки, що припадає на першу половину квітня. Додамо, що рівень конкуренції на цьому тендері характеризувався як незвично високий. Серед бажаючих реалізувати ячмінь було 9 компаній у той час як зазвичай, їх кількість не перевищує 5-ти учасників. Висока пропозиція мала свій вплив на ціновий рівень, у результаті цього, пропозиції продавців були нижчими, аніж на попередньому тендері, а ціна на законтрактовану партію ячменю поступається контрактній (на торгах, організованих напередодні) на 4 дол/т. Приватний ринок продовжує демонструвати низьку активність у той час, як пропозиція ячменю переважає над попитом.

Станом на 20 грудня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 6 950 – 7 150 грн/т.

 

Прочитали: [172]
Вгору