Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 20.04.2017)

Пшениця.

Ситуація на світовому ринку пшениці протягом останнього часу характеризується відносною стабільністю. Увага учасників ринку залишається зосередженою навколо інформації про стан посівів цієї культури в країнах – основних її виробниках, а погодні умови та ризики, пов’язані з їх зміною, наразі є ключовими факторами, які визначають настрої учасників та безпосередньо впливають на цінову тенденцію. 

Так, новини із США, залишаються доволі позитивними, а в ЄС (у Франції зокрема) існують ризики погіршення стану посівів пшениці, пов’язані з нестачею вологи у ґрунті, називати їх критичними експерти не поспішають та спостерігають за подальшим розвитком подій.

Говорити про високу активність на ринку пшениці також не доводиться, позиція більшості ключових покупців залишається пасивною, що створює підстави для панування негативного цінового тренду. Єгипетський урядовий імпортер – CASC, відомий як один із найбільших покупців продовольчої пшениці у світі, призупинив донедавна доволі активну закупівельну кампанію, останній тендер було організовано більше місяця тому. Оператори ринку пояснюють такий стан справ тимчасовою переорієнтацією даного імпортера на закупівлю пшениці на внутрішньому ринку, що пов’язано з початком її збирання в Єгипті. Відмітимо, що згідно з квітневим звітом Міністерства сільського господарства США цьогорічний валовий збір пшениці складає 8,1 млн т, а її  імпорт – 11,5 млн т. Минулого маркетингового року дані показники становили 8,1 млн т та 11,93 млн т відповідно.

Що ж стосується новин з України, можемо відмітити, що посівна кампанія ярої пшениці практично виходить на фінішну пряму, за останніми даними, станом на поточну дату вітчизняними фермерами проведено сівбу на 87% від прогнозованої площі, що лише на 4% поступається минулорічному результату на аналогічну дату. Погіршення погодних умов, що спостерігається останніми днями майже на всій території країни, прогнозовано дещо затримає хід посівної кампанії цієї культури, проте така затримка не стане критичною.

Станом на 20 квітня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 5150-5300грн/т, 3-го класу: 5050-5250 грн/т, фураж: 4700-5000 грн/т. 

Соя/Кукурудза.

Ціни на світовому ринку сої протягом тривалого часу перебували під тиском збоку її рекордного врожаю в Латинській Америці, а публікація квітневого звіту Міністерства сільського господарства США лише посилила і без того «ведмежі» настрої учасників ринку. Так, за інформацією, наданою американськими аналітиками, світовий валовий збір сої в Бразилії поточного сезону зросте порівняно з попередньою оцінкою на 3 млн т та сягне 111 млн т. Незначне збільшення прогнозується і в Аргентині, цього разу прогнози зросли на 0,5 млн т та сягнули 56 млн т. Для США (одного з основних конкурентів Латинської Америки на світовому ринку соєвих бобів) даний показник залишився на попередньому рівні у 117,21 млн т (проти 106,88 млн т – результату минулого маркетингового року). Відмітимо, що темпи експорту американської сої наразі оцінюються на доволі високому рівні, що підтверджує наявність активного попиту на неї.

Станом на 20 квітня на внутрішньому ринку сої в Україні ціни в портах перебували на рівні 11500-12400 грн/т.

Ситуація на світовому ринку кукурудзи складається доволі комфортно, різких змін цінового тренду, настроїв чи очікувань учасників ринку у короткостроковій перспективі не прогнозується, більшість з них сходяться на думці, що негативна цінова тенденція є переважаючою. Тиск значного врожаю південноамериканської кукурудзи, переорієнтація Китаю з імпортера кукурудзи на її експортера, рекордні перехідні запаси цієї культури на кінець поточного маркетингового року – всі ці фактори є визначальними при формуванні цінової тенденції. Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США, опублікований 11 квітня, беззаперечно виявився «ведмежим». Оцінка світового валового збору кукурудзи вкотре зазнала підвищення та сягнула 1053,76 млн т проти 1049,24 млн т у попередньому прогнозі та результату минулого сезону – 963,32 млн т.

Станом на 20 квітня закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 4750-5030 грн/т.

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН