Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 18.10.2018)

18 жовтня 2018

Пшениця/ Ячмінь

Поточного тижня особливих змін на фізичному ринку пшениці не відбулося. Протягом останнього часу ринок цієї культури демонструє стабільність. Поведінка основних покупців все ще не є достатньою для того, аби забезпечити цінове зростання. Однак поведінка продавців є більш агресивною. Так поточна пропозиція пшениці з боку основних світових експортерів є досить високою. Особливо це стосується пропозицій із відвантаженням у період із жовтня по листопад.

Публікація жовтневого звіту Міністерства сільського господарства США особливого впливу на ринок пшениці не створила. Говорячи про інформаційну складову, зазначимо, що світове виробництво цієї культури було скореговане у сторону зниження, до 730,92 млн т проти 733 млн т у попередньому звіті. Така ситуація спричинена переглядом оцінок валового збору пшениці, у першу чергу, в Австралії до 18,5 млн т (проти 20 млн т у вересневому прогнозі) та Росії до 71 млн т (проти 70 млн т). Відмітимо, що, незважаючи на зменшення прогнозу виробництва пшениці в РФ, оцінки щодо обсягів експорту російської пшениці залишилися незмінними – на рівні 35 млн т.

У подальшому основну роль у формуванні цінового тренду на ринку пшениці відіграватимуть оцінки виробництва цієї культури в Австралії (останній прогноз аналітиків Мінсільгоспу США все ще перевищує оцінки від приватних аналітиків), а також у Аргентині, де потенційно рекордному врожаю загрожує посуха і зниження температур у деяких частинах країни.

Станом на 18 жовтня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6 500 – 6 950 грн/т, 3-го класу 6 400 – 6 800 грн/т, фураж 6 200 – 6 550 грн/т.

Оновлений звіт Міністерства сільського господарства США кардинальних змін у світовій баланс ячменю не приніс, проте, аналізуючи коригування прогнозів у розрізі країн, варто відзначити кілька моментів:

-           прогноз  виробництва ячменю в Канаді залишився на попередньому рівні 8,8 млн т) у той час, як державна служба статистики Канади оцінила цьогорічний валовий збір цієї культури на 0,6 млн т нижче від опублікованого прогнозу Мінсільгосу США;

-           оцінка урожаю в ЄС була зменшена на 0,4 млн т (до 57,3 млн т), але прогноз Європейської комісії поступається цій позначці на 0,4 млн т та складає 56,9 млн т;

-           прогноз світового споживання ячменю відкореговано у сторону зниження за рахунок ЄС, Ірану і Росії, споживання та імпорт Китаю залишилися без змін, незважаючи на 30-відсоткове падіння імпорту за липень-серпень у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Станом на 18 жовтня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 7 100 – 7 400 грн/т.

 

Кукурудза

Наприкінці минулого тижня на ф’ючерсному ринку кукурудзи підтримка котирувань надійшла звідки її не чекали. Незначне зниження показника врожайності кукурудзи в США та відповідно валового виробництва в цій країні, що ніяк не відповідало очікуванням ринку, минулого тижня дало потужний імпульс для короткострокового, але впевненого тренду на зростання. Разом із новинами про несприятливі (для просування збиральної кампанії в США) погодні умови в деяких кукурудзяних штатах опублікований 11 жовтня звіт Міністерства сільського господарства США надав невелику підтримку цінам на фізичному ринку. Водночас, ціла низка негативних для фізичного ринку новин, була представлена набагато ґрунтовніше:

-           рекордні темпи польових робіт у Бразилії. Станом на поточну дату місцевими фермерами засіяно 44 % площі, виділеної під вирощування кукурудзи, проти 37 % минулого маркетингового року на середньорічного результату за останні 5 років на рівні 38 %;

-           підвищення оцінок валового виробництва в Україні (до 30,7 млн т, що на 6 млн перевищує результат минулого року), а також перегляду потенційного експорту з вітчизняних портів до 24 млн т, що перевищує минулорічний результат на 34%.

-           досягнення рекордного виробництва кукурудзи в Чорноморському басейні 56,7-57 млн т (також за рахунок Румунії (12,3 млн тонн) і Болгарії (3 млн тонн)).

Станом на 18 жовтня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4 900 – 5 150 грн/т.

Прочитали: [260]
Вгору