Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 16.06.2016)

16 червня 2016

Пшениця.

Минулий тиждень відзначився публікацією чергового звіту Міністерства сільського господарства США, відповідно до якого, світовий валовий збір пшениці наступного сезону зросте на 3,84 млн т порівняно з попереднім прогнозом та сягне 730,83 млн т. Такий врожай може стати другим рекордним поступаючись лише результату поточного сезону у 734,24 млн т. Збільшення виробництва пшениці очікується в ЄС до 157,5 млн т (+1 млн т) та Росії – 64 млн т (+1 млн т). Перехідні запаси даної культури на кінець 2016/ 2017 маркетингового року також оцінюються на рекордному рівні у 257,84 млн т.

Не зважаючи на досить позитивні прогнози аналітиків Мінсільгоспу США, червневий звіт не змінив настроїв учасників ринку. Погодні умови в країнах - основних виробниках пшениці все ще залишаються визначальним фактором для формування цінової тенденції. Ризики погіршення якості пшениці через дощові погодні умови у Франції, Росії та Україні, а також затримка збирання надають підтримку цінам на фізичному ринку. Проте. на думку експертів, довго стримувати зниження рівня цін дані фактори не зможуть, початок масового збирання пшениці її експортерами, та, відповідно, збільшення пропозиції цієї культури на світовому ринку, призведуть до зміни цінової тенденції.  

На ринку країн Причорноморського басейну протягом поточного тижня суттєвих змін не відбулося, а справи зі збиранням пшениці в США пішли трохи краще. Станом на поточну дату американськими фермерами проведено обмолот на 11 % від прогнозованої площі до збирання (+9 до результату попереднього тижня та + 2 % - результату минулого сезону). Стан посівів ярої пшениці в США протягом тривалого часу залишається незмінним, у доброму та відмінному стані наразі перебуває 71 % посівів.

Вітчизняні трейдери потроху втрачають інтерес до пшениці урожаю 2015 року, ринок перебуває в очікуванні початку збиральної кампанії пшениці врожаю 2016 року. За прогнозами експертів орієнтовні строки початку жнив припадають на 5-10 липня (за наявності сприятливих погодних умов).

Станом на 16 червня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4400-4500 грн/ т; пшениця 3-го класу: 4300-4500 грн/ т; фураж: 4000-4150 грн/ т.

Кукурудза.

Публікація оновленого звіту Міністерства сільського господарства США наприкінці минулого тижня призвела до незначного зниження котирувань «кукурудзяних» ф’ючерсів на Чиказькій біржі, проте надовго негативна цінова тенденція не затрималась, а звіт виявився, більшою мірою, нейтральним. Наступного сезону очікується незначне зростання світового виробництва кукурудзи порівняно з попереднім прогнозом (за рахунок збільшення виробництва даної культури в Мексиці), оцінка світових запасів на кінець 2016/ 2017 маркетингового року дещо поступається попередній, проте, все одно оцінюються на досить високому рівні.

Погодні ризики в країнах - основних виробниках кукурудзи, зокрема в Південній Америці, тримають світовий ринок у напрузі, темпи збирання кукурудзи в Аргентині все ще значно відстають від минулорічних. За таких умов аргентинські трейдери не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти. Аналітики прогнозують збільшення експортних пропозицій з Аргентини починаючи з вересня, коли ситуація з врожаєм повністю проясниться. Найактивнішим продавцем, як старого, так і нового врожаю цієї культури незмінно, протягом декількох тижнів, продовжує виступати США. Стан посівів кукурудзи в цій країні протягом поточного тижня не зазнав змін, у доброму та відмінному стані все ще перебуває 75 % посівів даної культури. За інформацією експертів запаси вологи у ґрунті оцінюються на високому рівні, проте, не варто виключати можливості зміни ситуації (при погіршенні погодних умов).

У довгостроковій перспективі на світовий рівень цін на кукурудзу створюватиме тиск цінова ситуація на суміжних ринках, а саме - ринку фуражного зерна. Аналітики прогнозують зростання частки фуражної пшениці у світовому валовому зборі даної культури наступного сезону (через дощові погодні умови, що протягом тривалого часу спостерігалися у країнах - основних її виробниках).

Вітчизняні трейдери продовжують скуповувати залишки кукурудзи, проте, роблять це не так завзято, як декілька тижнів тому. Вони більшою мірою орієнтовані на роботу з ріпаком та ячменем, збирання яких очікується найближчим часом. 

Станом на 16 червня закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 5000-5250 грн/ т.

Ячмінь / Ріпак.

Новин на світовому ринку ячменю, як завжди, не багато. Відповідно до червневого звіту Мінсільгсопу США виробництво даної культури наступного сезону складе 144,89 млн т (проти 141,72 млн т у попередньому прогнозі). Збільшення валового збору очікується в ЄС до 62,93 млн т (проти 60,68 млн т) та Україні до 8,65 млн т (проти 7,8 млн т). Обсяги світової торгівлі прогнозовано зростуть на 1,1 млн т до 27,49 млн т за рахунок збільшення імпорту Саудівською Аравією до 10 млн т. Відмітимо, що Саудівська Аравія являється ключовим покупцем на ринку ячменю, у загальному світовому імпорті її частка складає більше 30 %. Китай, другий за обсягами споживання ячменю, наступного сезону на зовнішніх ринках прогнозовано закупить 6 млн т.

Станом на 16 червня закупівельні ціни трейдерів на ячмінь в портах становили 3800-4000 грн/ т.

Світовий валовий збір ріпаку наступного сезону оцінюється у 66,15 млн т (-2,08 млн т до попереднього прогнозу). Зниження виробництва ріпаку очікується в Китаї до 13,3 млн т (-1 млн т), Канаді -15,5 млн т (-1,7 млн т) та країнах ЄС -212,8 (-0,25 млн т). В Китаї, найбільшому у світі імпортері даної культури, зниження валового збору спричинене, в першу чергу, скороченням кількості посівних площ під даною культурою на 4 % порівняно з попереднім сезоном. Перехідні запаси на кінець 2016/ 2017 маркетингового року у світі прогнозовано складуть 3,55 млн т (-1,52 млн т).

Прочитали: [1168]
Вгору