Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 11.10.2018)

11 жовтня 2018

Пшениця

Протягом попереднього тижня ситуація на фізичному ринку пшениці демонструвала стабільність. Новини стосовно оцінок врожаю пшениці 2018 року у країнах-найбільших її виробниках та експортерах, а також інформація щодо майбутніх перспектив урожаю 2019 року поки відсутні. Отже, після сезонного відновлення цін, що спостерігалося протягом попередніх тижнів, наразі ринок пшениці стабілізувався на поточному рівні.

Основна увага трейдерів, як і раніше, зосереджена на Росії та ситуації, яка складається в цій країні у зв’язку з посиленням фітосанітарного контролю. Після масових перевірок пунктів перевалки зерна були анонсовані зміни процедури видачі фітосанітарних сертифікатів та контролю експортних відвантажень. Поки немає точної інформації про практичні наслідки, але деякі трейдери зауважують, що з новими правилами судно з пшеницею може затримуватися в порту після закінчення навантаження на термін від 7 до 10 днів, в очікуванні результатів додаткових аналізів. Незважаючи на це, на поточний момент темпи експорту російської пшениці все ще на 35 % випереджають темпи минулого маркетингового року, які, нагадаємо, були рекордними.

У підсумку можна сказати, що фізичний ринок пшениці знаходиться в очікуванні свіжих новин, здатних впливати на формування цінового тренду. Сезонний фактор наразі працює, але без різких змін балансу споживання-попиту його недостатньо для стабільного цінового зростання.

Станом на 11 жовтня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 6500-6900 грн/т, 3-го класу 6400-6800 грн/т, фураж 6200-6550 грн/т.

Кукурудза/ ячмінь

Попередній тиждень відзначився зростанням котирувань на ф’ючерсному ринку кукурудзи. Причиною такого розвитку подій стали рясні дощі, що спостерігалися у «кукурудзяному» регіоні США. На потачку поточного тижня висхідний ціновий тренд зупинився, оскільки більшість учасників ринку не вважають, що минулі дощі негативно позначаться на підсумковій врожайності американської кукурудзи. А навіть навпаки, серед експертів ринку поширюється думка про імовірне збільшення показника урожайності в США. Вереснева оцінка урожайності кукурудзи в цій країні Міністерством сільського господарства США перебувала на рівні 181,3 бушелів/акр, чим викликала не мало здивувань. Учасники ринку очікують публікації наступного звіту USDA (вечір 11.10.2018), а поки аналітики FCStone вже підвищили свої прогнози щодо врожайності кукурудзи до 182,7 бушелів/акр.

У цілому швидкі темпи польових робіт зі збору кукурудзи нового урожаю в Північній півкулі, разом з прогнозами рекордного виробництва цієї культури в США і Україні, та очікуваннями гарних врожаїв у Південній Америці (зокрема в Бразилії та Аргентині) є потужними стримуючими факторами для цінового зростання, як на ф’ючерсному, так і на фізичному ринках, тож для зміни цінової тенденції ринку кукурудзи потрібна гідна порція негативних новин.

В Україні жнива кукурудзи перетнули позначку у 30 %, за даними вітчизняних експертів, станом на поточну дату фермерами проведено обмолот на 33 % збиральної площі, а середня врожайність по країні становить 61,7 ц/га. Минулого маркетингового року на аналогічну дату було обмолочено 29 % площі, виділеної під вирощування кукурудзи, при середньому показнику врожайності на рівні 42,5 ц/га.

Станом на 11 жовтня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5050-5250 грн/т.

Протягом поточного тижня фундаментальних новин на ринку ячменю не було. Туреччина у рамках організованого тендеру закупила 140 тис. т ячменю з періодом поставки до кінця жовтня. Спочатку планувалося придбати 240 тис. т цієї культури, проте невелика кількість продавців та високі цінові пропозиції тих учасників, що брали участь у цьому тендері, не посприяли виконанню цього плану. Туніс також провів тендер та законтрактував на ньому дві з трьох запланованих 25-тисячних партій ячменю, скоріше за все, походженням з Європейського союзу. Учасники ринку припускають, що торгувався лише європейський ячмінь через незначні пропозиції трейдерів із Чорного моря.

Станом на 11 жовтня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 7100-7400 грн/т.

Прочитали: [204]
Вгору