Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 08.06.2018)

8 червня 2018

Пшениця/ячмінь

Фізичний ринок пшениці нового врожаю залишається відносно збалансованим. І попит основних покупців характеризується як помірний, а кількість продавців демонструє тенденцію до зростання. У США розпочалася збиральна кампанія пшениці урожаю 2018 року, тож протягом найближчого часу її перебіг та інформація про врожайність матиме прямий вплив на настрої учасників та цінову тенденцію на ринку в цілому. Сьогоднішні погодні умови в основних країнах-виробниках пшениці не створюють підстав для виникнення побоювань. Загалом, вплив цього фактору протягом останнього часу можна охарактеризувати як нейтральний.

Вітчизняний ринок перебуває в очікуванні надходжень нового врожаю пшениці, тож уся увага залишається зосередженою на прогнозах щодо погодних умов та початку жнив.

Станом на 8 червня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу 5 600-5 900 грн/т, 3-го класу 5 520-5 800 грн/т, фураж 5 325-5 650 грн/т.

Учасники ринку ячменю продовжують слідкувати за новинами з  полів. Зокрема, у Росії другий тиждень поспіль зберігається відставання темпів сівби ярого ячменю від минулорічного результату (-3 %), також у «ячмінному» регіоні федерації відмічається нестача опадів. Європейська комісія незначно знизила прогноз валового врожаю ячменю в Євросоюзі до 61 млн т проти прогнозу в 61,3 млн т місяцем раніше і 59 млн т фактичного врожаю 2017. Гідрометцентр України прогнозує зниження валового збору озимого ячменю на 17 % до 2,5 млн т проти 3 млн т в попередньому році.

Попит основних покупців ячменю наразі демонструє пасивність. Китай зосереджений на реалізації резервів кукурудзи, урядом анонсовано продовження розпродажів кукурудзи з держрезервів як мінімум до кінця червня, а ділова активність у Північній Африці знижена по причині «Рамадану».

Поточного тижня вітчизняні фермери розпочали обкоси ячменю, тож вітчизняний ринок перебуває в очікуванні масового молотіння цієї культури.

Станом на 8 червня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 5500-5700 грн/т.

Кукурудза

Поточного тижня біржові котирування на кукурудзи взяли курс на зниження, на тлі нового витку у переговорах між США і Китаєм, ризик втрати таких ринків збуту як: КНР, Мексика та Канада негативно позначається на цінах та доходах американських фермерів. Посівна кампанія кукурудзи в США фактично завершена. У доброму та відмінному стані перебуває 79 % рослин, що перевищує минулорічний результат на аналогічну дату на 11 %. Як стверджують експерти, розвиток посівів цієї культури на поточну дату випереджає середньорічні показники на аналогічну дату, перспективи  врожаю американської кукурудзи оцінюються на високому рівні.

 Станом на 8 червня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5350-5550 грн/т.

Прочитали: [475]
Вгору