Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 07.07.2016)

7 липня 2016

Пшениця / Ріпак.

Протягом поточного місяця негативна цінова тенденція запанувала практично на всіх ринках сільськогосподарських культур, а також не оминула світовий ринок пшениці. Під тиском збиральної кампанії даної культури в Причорноморському регіоні і США та відповідно збільшення її пропозиції на світовому ринку, ціни зазнали суттєвого зниження. Розвитку такої ситуації також посприяли прогнози збільшення валового збору пшениці в Росії, Румунії та країнах ЄС. Низький попит серед основних світових покупців додатково тисне на світові ціни.

Квартальний звіт Міністерства сільського господарства США лише допоміг закріпитися «ведмежим» настроям учасників. Так, згідно з оцінками американських аналітиків, залишки пшениці в США складають 26,7 млн т проти минулорічного результату у 20,47 млн т. Посівна площа під даною культурою становить 20,56 млн т, що перевищує попередню оцінку на 0,51 млн т. Поточний стан посівів озимої пшениці в США значно перевищує результат попереднього сезону, у доброму та відмінному стані наразі перебуває 62% посівів (проти 40% у 2015/2016 МР), а її збирання тим часом продовжується. Так, за даними експертів, станом на поточну дату американськими фермерами проведено обмолот на 58% від прогнозованої площі до збирання (+ 13% до результату попереднього тижня та +3% до результату минулого сезону).

Оператори ринку слідкують за інформацією про погіршення стану посівів пшениці у Франції (65% у доброму та відмінному стані проти 71% – інформація за минулий тиждень), проте, зважаючи на вищенаведені фактори, підтримки ринку дана новина поки не надає.

Під тиском глобальної ситуації на українському ринку пшениці закупівельні ціни трейдерів також значно знизилися. На думку вітчизняних експертів, у короткостроковій перспективі цінова тенденція не зміниться, а розпал її збирання створить додаткові підстави для падіння цін. Станом на початок тижня сільськогосподарськими виробниками обмолочено 2% від прогнозованої площі до збирання та намолочено 369,4 тис. т озимої пшениці. Минулого маркетингового року дані показники становили 1% та 273,9 тис. т відповідно.

Станом на 07 липня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4250-3750 грн/ т; пшениця 3-го класу: 4050-3650 грн/ т; фураж: 3850-3500 грн/ т.

Світовий ринок ріпаку протягом доволі тривалого часу не відзначається наявністю великої кількості новин, його попит та пропозиція залишаються досить помірними. Як продавці, так і покупці не поспішають укладати зовнішньоекономічні контракти на дану культуру.

Учасники українського ринку ріпаку наразі слідкують за ходом збиральної кампанії, темпи якої дещо відстають від минулорічних. Згідно з даними вітчизняних експертів, наразі фермерами проведено обмолот на 29,3 тис. га (проти 44,7 тис. га), що складає 6% від прогнозованої площі до збирання (проти 7%).

Станом на 07 липня ціни в портах України на ріпак наступні: 10700-10300 грн/ т.

Кукурудза / Ячмінь.

Поточний місяць виявився доволі насиченим на події: покращення погодних умов у США, укріплення курсу долара США відносно євро та публікація квартального звіту Мінсільгоспу США, що призвели до обвалу котирувань кукурудзяних ф’ючерсів на Чиказькій Біржі та зниження світового рівня цін на фізичному ринку.

Так, всупереч очікуванням учасників ринку аналітики Міністерства сільського господарства США в оновленому квартальному звіті збільшили кількість посівної площі кукурудзи в США до 38,10 млн га (+0,22 млн га до попереднього звіту та + 2,49 до минулорічного результату). Нагадаємо, що напередодні більшість аналітиків сходилися на думці, що американські сільськогосподарські виробники збільшать посівну площу під соєвими бобами саме за рахунок скорочення площі під кукурудзою, вважаючи роботу з першою культурою (враховуючи досвід попередніх сезонів) більш комерційно вигідною. Станом на поточну дату переважна більшість посівів кукурудзи в США, а саме: 75% знаходяться у доброму та відмінному стані, що перевищує очікування учасників ринку та минулорічний результат на аналогічну дату у 69%.

Що ж стосується новин з Південної Америки, то можемо відмітити, що збирання кукурудзи в Аргентині продовжується доволі помірними темпами (дощі дещо стримують її жнива). Станом на кінець червня аргентинськими виробниками обмолочено близько 41% від прогнозованої площі до збирання (+3% до результату попереднього тижня).

На думку аналітиків ринку, за наявності сприятливих погодних умов у короткостроковій перспективі очікувати на зміну пануючої цінової тенденції немає підстав. Ринок перебуває в очікуванні оновленого звіту Мінісільгоспу США, який буде опубліковано 12 липня.

Станом на 07 липня закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 4950-4700 грн/ т.

Ситуація на світовому ринку ячменю характеризується обмеженим попитом на дану культуру, єдиним реальним покупцем наразі виступає Саудівська Аравія (найбільший імпортер ячменю у світі) . Попит з боку КНР та Ірану (що займають 2-ге та 3-тє місце серед основних імпортерів) фактично відсутній. Швидкі темпи збирання даної культури в країнах Причорноморського регіону додатково тиснуть на світовий рівень цін.

В Україні, наприклад, станом на поточну дату обмолочено 44% від прогнозованої площі до збирання, що перевищує результат попереднього сезону на аналогічну дату на 8%. Згідно з прогнозами синоптиків, найближчими днями на всій території країни складуться сприятливі погодні умови, що нададуть змогу вітчизняним фермерам у штатному режимі проводити збирання ячменю.

Станом на 07 липня закупівельні ціни трейдерів на ячмінь в портах становили 3550-3150 грн/ т.

Прочитали: [743]
Вгору