Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 06.12.2018)

6 грудня 2018

Пшениця/ячмінь

Протягом останнього часу ситуація на фізичному ринку пшениці через відсутність серйозних новин, здатних впливати на ціни, демонструвала стабільність. У подальшому основна увага учасників ринку залишатиметься зосередженою навколо перспективи виробництва цієї культури урожаю 2019 року. Посівна кампанія в Північній півкулі пройшла в рамках очікувань, але істотні ризики все ще зберігаються, і багато що залежатиме від погодних умов у зимово-весняний період.

Також слід зазначити, що імпортери пшениці починають звертати увагу на поточні баланси цієї культури в Російській Федерації та Україні. На основі даних про фактичні результати експорту російської пшениці та прогнозів аналітиків щодо подальших обсягів експорту, до кінця календарного року з портів Росії буде відвантажено на зовнішні ринки близько 70 % усього експортного потенціалу по пшениці. Теж саме можна сказати і про Україну: за інформацією вітчизняних експертів, обсяги проекспортованої пшениці складають близько 10 млн т, а прогнозовані обсяги продажів за зовнішньоекономічними контрактами до кінця сезону перебувають у діапазоні 16 – 16,5 млн т. Що ж стосується оцінок нового врожаю пшениці в Україні, то варто зазначити, що станом на поточну дату у доброму та відмінному стані перебуває 86 % посівів озимої пшениці. Довідково: минулого маркетингового року на аналогічну дату у доброму та відмінному стані перебувало 83 % рослин.

Станом на 06 грудня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу – 6700-7000 грн/т, 3-го класу – 6650-6950 грн/т, фураж6300-6750 грн/т.

Ринок ячменю протягом останнього часу залишався малоактивним. Серед новин варто виділити тендер на закупівлю ячменю, проведений Йорданією. У його рамках було законтрактовано 60 тис. т цієї культури з поставкою у березні наступного року. На цьому тендері закупівельна ціна виявилася нижчою, аніж на попередньому (організованому в грудні) на 10 дол./т. Проведення наступного тендеру Саудівської Аравії з періодом поставки у березні-квітні очікується в січні 2019 року. Нагадаємо що, попередній тендер було проведено на початку листопада, а обсяги закупівлі становили 1 млн т ячменю з вивантаженням у пункті призначення у січні-лютому.

Також варто зазначити, що австралійське бюро прогнозує валовий збір ячменю в країні на рівні 7,3 млн т, що на 20 % поступається результату минулого маркетингового року і практично відповідає останнім прогнозам Міністерства сільського господарства США (7,4 млн т). Нагадаємо, що Китай продовжує проводити антидемпінгове розслідування відносно австралійського ячменю, тож найближчим часом австралійські трейдери зіштовхнуться з труднощами при реалізації власного урожаю.

Станом на 06 грудня ціни в портах України на ячмінь перебувають у діапазоні 7000-7150 грн/т.

Кукурудза

Довгоочікувана зустріч між керівництвами США та Китаю не внесла ясність у питання щодо методів врегулювання торгового протистояння між двома країнами, тож подальші перспективи наразі залишаються доволі розмитими. Реакція на фізичному ринку кукурудзи на проведені перемовини виявилася нейтральною, натомість ф’ючерсний ринок відреагував на цю подію більш яскраво – позитивним рухом біржових котирувань, що тривав не довго. Найближчим часом питання вирішення конфлікту між урядами КНР та США залишатиметься у центрі уваги учасників ринку, а його вплив на ціновий тренд залежатиме від досягнутих домовленостей.

На сьогодні актуальними для фізичного ринку залишаються фактори слабкого попиту на кукурудзу з боку основних споживачів української кукурудзи, а саме: ЄС, Близького Сходу, Північної Африки і Південно-Східної Азії, що має неабиякий тиск на формування цінової тенденції. Рекордний урожай кукурудзи в Україні, зниження ціни на нафту разом з оптимістичними прогнозами по виробництву зернових в Аргентині і Бразилії на наступний сезон не створюють підстав для цінового зростання, оскільки пропозиція, фактично, перевищує попит на ринку кукурудзи.

Станом на 06грудня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 4900-5100 грн/т.

 

Прочитали: [227]
Вгору