Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 06.09.2018)

6 вересня 2018

Пшениця/ячмінь

Протягом останнього часу на ринку пшениці серйозних змін не спостерігалося. Як і напередодні, високий рівень пропозиції причорноморської пшениці (зокрема з Росії) разом із відсутністю свіжих негативних новин щодо глобального балансу тиснуть на ціни та не дозволяють їм перейти до сезонного зростання. Так, за підсумками серпня, російськими експортерами був встановлений історичний рекорд за обсягами відвантаження пшениці на зовнішні ринки, а саме 4,5 млн т. Разом з тим, Міністерство сільського господарства Росії провело чергову зустріч з експортерами, за підсумками якої було опубліковано заяву про відсутність підстав для обмеження експорту пшениці і озвучено рішення про реалізацію 1,5 млн т цієї культури з державних резервів. На думку більшості трейдерів та аналітичних агентств, поточного маркетингового року урожай пшениці в РФ перевищить позначку у 70 млн т. Довідково: поточний прогноз аналітиків Міністерства сільського господарства США становить 68 млн т.

Варто зазначити, що поточного тижня відбувся черговий тендер Єгипетського урядового імпортера – компанії GASС. Цього разу у порівнянні з попередніми тендерами, обсяги закупівлі були незначними та склали лише 60 тис. т, а переможцями традиційно виявилися російські трейдери. Ціна закупівлі у рамках цього тендеру була на 6 дол./т нижчою, ніж середня ціна на попередньому тендері, у той час, як цінові пропозиції інших учасників перебували на вищому рівні.

Учасники ринку пильнують за новинами з Аргентини. Уряд цієї країни під тиском міжнародних кредиторів і з метою зменшення дефіциту бюджету прийняв рішення про введення експортного мита на пшеницю і кукурудзу в розмірі 4 песо на кожен долар експортної ціни. При поточному курсі песо до долара це становить 10,5 % від ціни пшениці. Природно, що такі заходи можуть обмежити експортний потенціал, їхній вплив буде відчутний тільки взимку, коли аргентинська пшениця активно виходить на ринок.

Станом на 6 вересня ціни в портах України такі: пшениця 2-го класу – 6500-6900 грн/т, 3-го класу – 6250-6650 грн/т, фураж – 6050-6350 грн/т.

Серед новин на ринку ячменю варто виділити наступні. Європейська комісія переглянула прогноз валового збору ячменю урожаю 2018 року у країнах ЄС станом на 30 серпня у бік зниження, а саме до 56,2 млн т (проти 57,6 млн т місяцем раніше). При цьому, динаміка експорту європейського ячменю на 25 % краща від торішньої, що в абсолютному вираженні складає 1,2 млн т (проти 0,9 млн т – результату минулого маркетингового року). Основна причина такого розвитку подій криється в раніше законтрактованих відвантаженнях на Китай, які в цьому маркетинговому році якраз на 0,32 млн т більші, ніж минулорічні. Цьогорічні темпи збиральної кампанії ячменю в Росії цілковито відповідають минулорічним. Станом на поточну дату російськими фермерами проведено обмолот на 71 % площі, запланованої до збирання. При цьому, обсяги реалізації ячменю на зовнішні ринки з портів РФ, починаючи з 1 липня, становлять 1,2 млн т та відстають від торішнього показника на аналогічну дату на 13.

Станом на 6 вересня ціни в портах України на ячмінь 6750-7125 грн/т.

Кукурудза

Із початком збиральної кампанії кукурудзи в північній півкулі котирування кукурудзяних ф’ючерсів продовжили прямувати у сформованому напередодні низхідному напрямку. Тим часом конкуренція між основними продавцями посилюється, а станом на сьогодні українська кукурудза залишається дорожчою, ніж американська, аргентинська, бразильська і європейська. Зважаючи на це, відсутність попиту на українську кукурудзу з боку основних споживачів (ЄС, Азія і Близький Схід) негативно позначається на рівні цін у портах країни, які взяли курс на зниження. Тим часом в Україні вітчизняними виробниками кукурудзи станом на поточну дату обмолочено 1 % збиральної площі (23 тис га) та намолочено 136 тис. т. Украгроконсалт підвищив свій прогноз по валовому виробництву цієї культури до 29,5 млн т (+ 1 млн т до попереднього прогнозу). Аналітики Міністерства сільського господарства США в  останньому звіті оцінили цей показник на рівні 31 млн т.

Станом на 6 вересня ціни в портах України на кукурудзу перебувають у діапазоні 5200-5280 грн/т.

Прочитали: [269]
Вгору