Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 05.08.2016)

4 серпня 2016

Пшениця.

Новин, які б могли кардинально змінити ситуацію на світовому ринку пшениці протягом поточного тижня не було. Серед учасників продовжують панувати негативні цінові настрої, а підстави, які б могли змінити такий розвиток подій, поки відсутні.

Інформація про можливе зниження цьогорічного врожаю пшениці у Франції все ще створює певну напругу серед учасників, проте нівелювати її продовжують позитивні новини з Причорноморського регіону. Збільшення прогнозів виробництва, швидкі темпи збирання та висока пропозиція причорноморського зерна тиснуть на рівень цін на фізичному ринку.

Не слід залишати поза увагою тендер, проведений 02.08.16 єгипетським урядовим імпортером GASC. Участь у ньому брали українські, російські та румунські трейдери, пропозицій з Європи та США не було. У результаті Єгиптом було закуплено пшеницю походженням з Росії, а саме: одну партію у 60 тис. т. Відмітимо, що з початку поточного сезону урядом Єгипту було проведено уже чотири тендери на закупівлю продовольчої пшениці, і у кожному переможцем була Росія. На підставі наведеної інформації можна зробити висновок, що на сьогодні роль Росії на світовому ринку пшениці зростає, а її цінові пропозиції є найбільш конкурентними.

Новини з США також оцінюються як доволі позитивні. Збирання озимої пшениці продовжується у штатному режимі, а жодних затримок не прогнозується. Станом на поточну дату американськими фермерами проведено обмолот на 89 % від запланованої площі (-2 % до результату минулого року).

Також варто відмітити підвищення прогнозів виробництва пшениці поточного сезону в Австралії до 27,2 млн т, що перевищує результат попереднього сезону на 12 %.

На українському ринку пшениці ситуація залишається стабільною, пропозиція повністю задовольняє попит, дефіциту або ж її нестачі не відчувається. Сприятливі погодні умови сприяють доволі швидкому просуванню жнив. Так, станом на поточну дату вітчизняними фермерами обмолочено 85 % озимої та 33 % ярої пшениці. Минулого сезону на аналогічну дату дані показники становили 88 % та 26 % відповідно.

Станом на 05 серпня ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4150-4350 грн/т, 3-го класу: 4100-4270 грн/т, фураж: 4000-4130 грн/т.

Ячмінь / Ріпак.

Протягом поточного тижня суттєвих змін на світовому ринку ячменю не відбулося. Активність продавців та покупців потроху згасає, що пов’язано з сезонним фактором та фактичним виконанням річних експортних програм.

Що ж стосується новин з України, то можемо відмітити, що збирання ярого ячменю просувається доволі швидкими темпами. Станом на поточну дату виробниками даної культури обмолочено 83 % від прогнозованої площі до збирання (+19 % до результату минулого тижня) та намолочено 4,77 млн т. Попереднього сезону дані показники становили 84 % та 4,09 млн т відповідно.

Станом на 05 серпня закупівельні ціни трейдерів на ячмінь в портах становили 3780-3900 грн/т.

Покупці на світовому ринку ріпаку не проявляють особливого інтересу до закупівель даної культури, саме цим і пояснюється його пасивність та відсутність новин.

В Україні жнива ріпаку тривають. Відповідно до інформації, наданої вітчизняними аналітиками, станом на поточну дату виробниками даної культури обмолочено 88 % від прогнозованої площі до збирання та намолочено 1,058 млн т. Середня урожайність по країні складає 26,3 ц/га. Минулого маркетингового року на аналогічну дату фермерами було проведено обмолот на 91 %, намолочено 1,59 млн т, а середня врожайність становила 25,3 млн т. Закупівельні ціни на ріпак на внутрішньому ринку протягом останнього часу стабілізувалися та, на думку більшості експертів, досягли сезонного максимуму, тож виробникам даної культури не варто стримувати реалізацію її залишків.

Станом на 05 серпня ціни в портах України на ріпак наступні: 10500-11100 грн/т.

Прочитали: [648]
Вгору