Цінові тренди на світових ринках зерна (станом на 03.11.2016)

Пшениця / Соя.

Увагу учасників світового ринку пшениці поточного тижня було зосереджено навколо перспектив збиральної кампанії даної культури в Австралії, які протягом останнього часу погіршуються. За інформацією експертів, сильні морози в тих регіонах, що спеціалізуються на вирощуванні пшениці, призвели до загибелі більше ніж 15 % її посівів. Згідно з останніми прогнозами в західних штатах Австралії (на які припадає більше 60 % від валового збору в країні) виробництво даної культури поточного сезону складе 13 – 14 млн т, проти попередніх оцінок на рівні 15 – 17 млн т. Слід зауважити, що аналітики Мінсільгоспу США у жовтневому звіті оцінили цьогорічний урожай в Австралії у 28,3 млн т, але зважаючи на такий розвиток подій, учасники ринку очікують на зниження прогнозу у наступному звіті.

У США продовжується посівна кампанія озимої пшениці. Станом на поточну дату посів проведено на 86 % від прогнозованої посівної площі, що практично відповідає минулорічним результатам, які на аналогічну дату складали 87 %. Сходи пшениці отримано на 70 % площі проти 69 % – результату попереднього сезону.

Активність на внутрішньому ринку російської пшениці наразі є не високою, виробники даної культури не поспішають реалізовувати її запаси та притримують їх для реалізації у майбутньому. На зовнішньому ринку цінова пропозиція експортерів з Росії протягом поточного тижня дещо зросла.

В Україні посівну кампанію озимої пшениці практично завершено. Станом на поточну дату вітчизняними фермерами засіяно 92 % прогнозованої посівної площі (+ 5 % до результату минулого сезону на аналогічну дату). Українські трейдери у штатному режимі продовжують закупівлю даної культури, напруги на внутрішньому ринку пшениці не відчувається.

Станом на 03 листопада ціни в портах України наступні: пшениця 2-го класу: 4550-4700 грн/т, 3-го класу 4500-4700 грн/т, фураж: 4200-4550 грн/т.

На світовому ринку соєвих бобів панують «ведмежі» цінові настрої. Учасники ринку перебувають в очікуванні публікації чергового звіту Міністерства сільського господарства США, в якому очікують побачити підвищення показника врожайності даної культури в США.

Сприятливі погодні умови в Бразилії сприяють швидкому проведенню посівної кампанії сої. Станом на поточну дату бразильськими фермерами засіяно більше 30 % від прогнозованої посівної площі. У найбільшому штаті-виробнику соєвих бобів Мату – Гросу посів проведено на 42 % проти минулорічного результату у 20 %. Експерти очікують подальшого пришвидшення темпів посіву даної культури.

Темпи збирання соєвих бобів в Україні також дещо сповільнилися, обмолот проведено на 88 % від прогнозованої збиральної площі, а намолот складає 3,6 млн т. Попереднього сезону дані показники становили 94 % та 3,4 млн т відповідно.

Станом на 03 листопада на внутрішньому ринку сої в Україні ціни в портах перебували на рівні 10850-11200 грн/т.

Кукурудза.

Як відзначають аналітики ринку, США зараз займає лідируючі експортні позиції, а цінові пропозиції американських продавців знаходяться на найнижчому рівні з березня поточного року. Найактивнішим покупцем кукурудзи походженням з США наразі виступає Мексика (згідно з прогнозами Мінсільгоспу США цьогорічний імпорт даною країною складе 13,8 млн т). Пропозиції з боку аргентинських та бразильських трейдерів наразі фактично відсутні, Південна Америка вийде на світовий ринок цієї культури безпосередньо перед наближенням збирання нового врожаю (на початку весни). Тож у другій половині поточного маркетингового року США зіткнеться з високою конкуренцією південноамериканської кукурудзи.

Варто відмітити, що призупинення сівби кукурудзи в Аргентині внаслідок несприятливих погодних умов (поточного тижня на території країни спостерігаються рясні дощі, що призвели до повені), як відзначають експерти, така ситуація матиме місце протягом деякого часу. Зниження кількості опадів, відповідно до прогнозів синоптиків, очікується через 6-10 днів. Наразі посів проведено на 27 % від прогнозованої посівної площі, у той час як середньорічний результат на аналогічну дату складає 37 %.

Повертаючись до новин з США зауважимо, що збирання кукурудзи в цій країні виходить на фінішну пряму та має бути завершено до кінця наступного тижня. При цьому на внутрішньому ринку відмічається дефіцит складських ємностей для зберігання даної культури, що пов’язано з великими обсягами її виробництва. Нагадаємо, що згідно з останнім звітом Міністерства сільського господарства США цьогорічний валовий збір в цій країні складе 382,48 млн т.

В Україні темпи жнив кукурудзи дещо сповільнилися у зв’язку з несприятливими для збирання погодними умовами. За останніми даними, виробниками даної культури обмолочено 64 % від прогнозованої збиральної площі та намолочено 16,15 млн т. Минулого маркетингового року на аналогічну дату дані показники становили 79 % та 17,12 млн т відповідно.

Станом на 03 листопада закупівельні ціни трейдерів на кукурудзу в портах становили 4500-4650 грн/т.

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН