Плавучий кран «Святий Миколай» перевантажив 7 млн тонн сільгосппродукції

3 січня 2019
Джерело: Прес-центр
Унікальний плавучий кран «Святий Миколай», що поки є єдиним самохідним краном у нібулонівській флотилії та вже 5 років працює на зовнішньому рейді Миколаївського морського торговельного порту, перетнув позначку у 7 млн тонн перевантаженої сільгосппродукції.
Плавучий кран «Святий Миколай» (2013 р.)
Плавучий кран «Святий Миколай» на зовнішньому рейді
Плавучий кран «Святий Миколай» на зовнішньому рейді
Плавучий кран «Святий Миколай» на зовнішньому рейді
Плавучий кран «Святий Миколай» на зовнішньому рейді

«Святий Миколай»,  основним завданням якого є довантаження на рейді потужних морських суден типу «PANAMAX», збудовано у липні 2013 року. Відтоді він щорічно доводить свою ефективність, здійснюючи суттєвий внесок в експортний успіх компанії, що дозволяє утримувати лідируючі позиції на зерновому ринку.  Так, лише за перший квартал поточного маркетингового року «НІБУЛОН»  відвантажив на експорт найбільшу за весь час діяльності компанії, порівняно з аналогічними періодами інших років, кількість сільгосппродукції – 1 411 330 тонн. У планах компанії на 2018/19 МР довести обсяги експорту збіжжя до 6 млн тонн.

Завдяки судну такого типу, а також несамохідним плавучим кранам «Нібулонівець» і «Нібулонівець-2», збудованих на власному суднобудівно-судноремонтному заводі в 2016 та 2017 роках, частка найманих кранів різко зменшилася з 22,3 до 3 %, що, відповідно, заощаджує компанії мільйони гривень. До того ж, самохідний кран «Святий Миколай», окрім роботи у складі судноплавної компанії «НІБУЛОН», надає комерційні послуги з навантажувально-розвантажувальних робіт із зерном іншим організаціям.

Добова паспортна потужність «Святого Миколая» складає до 20 тис. тонн, що дорівнює потужності головного перевантажувального термінала компанії в Миколаєві. Таким чином, таке судно є найбільш продуктивним перевантажувальним плавучим краном в Україні, який може замінити до 10 типових суден, що працюють на українському ринку.

Однак уже влітку 2019 року флот компанії поповниться другим потужним самохідним перевантажувальним судном проекту П-140 з двома крановими частинами  і сховищем для зберігання на 10 тис. тонн, що складе гідну конкуренцію «Святому Миколаю». На сьогодні будівництво 140-метрового плавкрана активно триває на суднобудівному заводі компанії у Миколаєві. При обсягах перевалки вантажів 3,5-4,0 млн тонн на рік нове судно забезпечить вивантаження близько 2 млн тонн/рік, а також підвищить добову продуктивність та ефективність використання вантажного флоту компанії, виступаючи накопичувачем в період відсутності суден закордонного плавання.

Прочитали: [1013]
Останні новини
20 вересня 2019
Найочікуваніша подія у галузі українського суднобудування та водного транспорту.
19 вересня 2019
20-21 вересня 2019 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» (м. Миколаїв, Каботажний спуск, 2/1) відбудеться масштабний та насичений яскравими подіями міжнародний форум TRANS EXPO ODESA-MYKOLAIV 2019.
Вгору