«НІБУЛОН» розширює співпрацю з європейськими виробниками біоетанолу

10 квітня 2018
Джерело: Прес-центр
Починаючи з 2013 року ТОВ СП «НІБУЛОН» щорічно успішно проходить аудити, на основі яких поновлює Сертифікат ISCC EU, та успішно експортує ріпак та кукурудзу до країн ЄС.

Кожного року у країнах Європи зростає попит на український ріпак, кукурудзу, сою, пшеницю, які в подальшому на переробних заводах ЄС йдуть на виробництво біопалива та біоетанолу. Використання біоетанолу в якості палива дозволяє знизити викиди в атмосферу діоксиду вуглецю, що є парниковим газом.

Відповідно до вимог Директиви №2009/28/ЄС про заохочення до використання енергії з відновлювальних джерел та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС був затверджений Національний план дій з енергоефективності до 2020 року, яким передбачено, що частка енергії, отриманої з відновлюваних джерел,  до 2020 року досягне 11%.

Для країн, що вирощують сировину, яка йде на виробництво біопалива, головною умовою є дотримання сталого виробництва біомаси та скорочення викидів парникових газів під час вирощування та транспортування матеріалу як мінімум на 50% з 1 січня 2018 року. Система сертифікації ISCC (Міжнародна система сертифікації сталого виробництва та викидів вуглецю) створена у Німеччині з метою впровадження екологічних та соціальних критеріїв стійкості, а саме: запобігання перетворенню земель особливого статусу (ліси, заповідники, водоймища, торфовища, пасовища та інше) на орані землі, захист ґрунтів, води, повітря від забруднення, правильне поводження, застосування, зберігання та облік використання засобів захисту рослин та добрив, створення безпечних умов праці, вирішення соціальних та побутових питань працівників, підрахунок та зменшення викидів парникових газів. Продукція підприємств, що мають сертифікат ISCC EU, користується широким попитом на ринках ЄС та використовується для виробництва біопалива та біоетанолу.

Починаючи з 2013 року ТОВ СП «НІБУЛОН» щорічно успішно проходить  аудити, на основі яких поновлює Сертифікат ISCC EU, та успішно експортує ріпак та кукурудзу до країн ЄС. Компанії вдалося побудувати торговельні відносини з виробниками біоетанолу в країнах Європи та налагодити прямі поставки  вітчизняної кукурудзи на заводи з виробництва «зеленого» палива, зокрема до Бельгії, Нідерландів, Португалії, Польщі, Німеччини.

У 2017 році обсяг експортованої ТОВ СП «НІБУЛОН» сталої кукурудзи та ріпаку склав 111 664 т. У 2018 році ці показники планується збільшити вдвічі.

Сертифікат ISCC EU ТОВ СП «НІБУЛОН» дає можливість  працювати із сталими  ріпаком, пшеницею, кукурудзою, соєю, соняшником. Його дія поширюється на структурні підрозділи: перевантажувальний термінал як місце надходження сировини та точка відвантаження, на всі зернові склади компанії як місця надходження та зберігання сировини, на всі виробничі філії  компанії, які вирощують сталу сировину з дотриманням усіх вимог системи  ISCC EU.

Окрім сертифікації власного, вирощеного на філіях компанії, урожаю, ми щороку проводимо роботу з українськими сільськогосподарськими товаровиробниками, які постачають нам свою продукцію та надають самодекларацію про стале виробництво, з підтвердження їхнього сталого виробництва.

Щорічно орган сертифікації, що перевіряє  виробництво та рух нашої продукції на відповідність вимогам системи сертифікації ISCC EU, обирає товаровиробників з усієї країни для перевірки у розрізі  ТОВ СП «НІБУЛОН»  на  дотримання екологічних, соціальних критеріїв вирощування зернових та олійних культур та відповідальної агрономічної практики. До перевірки органом сертифікації уповноважені працівники  відділу організації та контролю якості, торгового відділу та відділу закупок компанії «НІБУЛОН» проводять внутрішній аудит, як усіх наших структурних підрозділів, так і товаровиробників сталої продукції. Більшість товаровиробників відповідально ставляться до організації та вдосконалення власного виробництва відповідно до вимог ЄС, у чому їм успішно допомагають представники нашого підприємства, адже наша компанія, одна з перших експортерів українського зерна, впровадила цю систему сертифікації  на своєму підприємстві. 

Прочитали: [1826]
Останні новини
23 квітня 2019
«НІБУЛОН» визнано «Найпривабливішим роботодавцем України в галузі сільського господарства 2019 року» за результатами міжнародного дослідження Randstad Employer Brand Research.
19 квітня 2019
Перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» на Вознесенщині, що був збудований та введений в експлуатацію влітку 2016 року, прийняв свій перший мільйон тонн сільгосппродукції, з яких близько 400 тис. тонн лише за цей маркетинговий рік.
Вгору