«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети: відродження ефективних річкових перевезень

19 грудня 2018
Джерело: Прес-центр
«НІБУЛОН» – це справжній патріот України. Компанія, яка народилася в Україні, й з успіхом рідної країни пов’язує і своє успішне майбутнє.
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети
«НІБУЛОН» об’єднує українські компанії навколо спільної мети

Десять років тому «НІБУЛОН» практично самотужки взявся за відродження вітчизняного суднобудування і українських річок. З 2009 року компанія активно реалізовує масштабну  комплексну інвестиційну програму з відродження Дніпра та Південного Бугу як головних транспортних артерій. І сьогодні «НІБУЛОН» дає нове дихання судноплавству та змінює логістичну мапу України. Але вже не самотужки. Нам вдалося на власному прикладі довести, що розвиток річкового судноплавства має величезний потенціал та дає поштовх для розвитку суднобудування, металургійної промисловості, будівельної індустрії та всієї економіки країни. Ми стали прикладом для інших та продовжуємо об’єднувати український бізнес та громадськість навколо спільної мети: відродження ефективних річкових перевезень.

Цього року нашого полку побільшало. Про створення власного флоту оголосила група компаній «УкрАгроКом» і «Гермес-Трейдінг». На сьогоднішній день флот групи складається з двох буксирів та чотирьох несамохідних суден. Судна вже виконують рейси, відроджуючи нашу головну водну артерію – Дніпро. Це перша українська зерноторгова компанія, яка на прикладі компанії «НІБУЛОН» взялась за створення флоту та організації річкових перевезень сільськогосподарської продукції.

Черговий рейс флот компанії «Гермес-Трейдінг» виконав на перевантажувальний термінал компанії  «НІБУЛОН» у м. Миколаєві. Зі Світловодського річкового термінала групи до Миколаєва було транспортовано 7,7 тис. тонн кукурудзи. У найближчі дні це зерно буде відвантажено на експорт до Німеччини.

Керівництво судноплавної компанії «НІБУЛОН» на чолі з директором Олексієм Лаліним особисто завітали на судна групи, що прибули до Миколаєва, і привітали екіпаж з першим рейсом на перевантажувальний термінал компанії та прийдешніми святами від усього колективу «НІБУЛОНа».

Наша компанія щиро вітає групу компаній «УкрАгроКом» і «Гермес-Трейдінг» з цим важливим починанням. Разом ми робимо велику справу і спільними зусиллями змінюємо нашу країну.

Нам приємно бачити, що сьогодні наші партнери проходять той самий шлях, який колись пройшли і ми. Розпочавши створення своєї судноплавної компанії з придбання вживаних барж і буксирів та здобувши перший досвід, ми дуже швидко прийшли до висновку про необхідність будівництва флоту в Україні. І тому ми дуже сподіваємось, що, отримуючи такий самий досвід, ви, так само як і ми, перейдете до інвестицій у розвиток вітчизняного суднобудування.

Сьогодні наша компанія успішно продовжує активно будувати флот. Наша мета – збудувати флот, який буде складатися зі 100 суден, щоб транспортувати 4 млн тонн зерна річками на рік. У найближчий період в експлуатацію буде введено вантажовідвізні самохідні шаланди, які працюватимуть у комплексі з унікальним самохідним надпотужним днопоглиблювальним судном «МИКОЛАЇВЕЦЬ» проекту СДС-15. Зараз на суднобудівному заводі компанії триває будівництво першого 140-метрового судна компанії  – самохідного перевантажувача проекту П-140 з двома крановими частинами вантажомісткістю 10 000 т та продуктивністю 18 000 т/добу. До початку навігації в експлуатацію буде введено чотири буксири проекту POSS-115. Таким чином, «НІБУЛОНівський» флот поповнюється згідно виробничої програми компанії і до кінця 2019 року складатиме вже 80 суден.

Відродження судноплавства – це той самий, украй необхідний і надзвичайно важливий, поштовх для розвитку української економіки. У відродженні українських річок ми знайдемо відповіді на більшість ключових проблем: стагнація суднобудування, заводів, збитковість вантажних та пасажирських водних перевезень у країні, стан автошляхів та багатьох інших. Але крім бажання бізнесу та громадськості, необхідна і воля держави, зокрема у законодавчій площині, тож компанія «НІБУЛОН» постійно виступає за ефективну взаємодію влади та бізнесу з метою їх врегулювання.

Вітаючи наших партнерів, групу компаній «УкрАгроКом» і «Гермес-Трейдінг», ми  дуже сподіваємось, що, так само як і ми, ви будете порядними судновласниками, які бункерують свій флот у внутрішніх водах України, сплачуючи акцизний податок до українського бюджету. Транспортуючи продукцію Дніпром, ви сплачуватиме за послуги з проходження шлюзів Дніпровського каскаду та розведення ферм мостів, рентну плату за використання водних ресурсів. Пройшовши цей шлях і набувши власного досвіду, ви зрозумієте, що без:

  • звільнення суднового пального від акцизного податку або відшкодування власнику частини вартості пального у розмірі  акцизного податку, що в свою чергу відповідає міжнародній практиці та зробить недоцільним бункерування за 12-мильною зоною;
  • скасування плати за проходження суден шлюзами Дніпровського каскаду, а також за розведення ферм мостів; 
  • звільнення судновласників від сплати рентної плати за використання водних ресурсів;
  • введення компенсації з Державного бюджету України першому власнику судна частини первісної вартості судна, що побудоване в Україні, та (або) частини відсотків банківської ставки за банківськими кредитами, кредитами міжнародних фінансових організацій на будівництво судна в Україні для стимулювання розвитку внутрішнього водного транспорту;
  • звільнення від митних платежів операції з ввезення на митну територію України товарів і обладнання для суднобудування, судноремонту, експлуатації та модернізації суден задля стимулювання розвитку внутрішнього водного транспорту і суднобудівної галузі

річковий флот в Україні не буде конкурентним, а значить і не будуватимуться судна.

Прочитали: [1140]
Останні новини
19 липня 2019
Днями підприємства компанії «НІБУЛОН» у Миколаєві з робочим візитом відвідав головний інвестиційний директор МФК (IFC) з агробізнесу та лісового господарства у Східній Європі Рафал Голебьовскі.
18 липня 2019
Цьогорічна збиральна кампанія ранніх зернових культур на виробничих філіях ТОВ СП «НІБУЛОН» наближається до свого завершення. Так, до збирання залишилося вже менше ніж 13 тис. га (36 %), тож за сприятливих погодних умов до кінця цього місяця підприємства компанії мають відзвітувати про завершення жнив.
Вгору