Міністр мріє - Дніпро стоїть

Результат цієї кричущої недбалості ми умисне сьогодні оприлюднюємо, щоб і українці, і іноземні партнери побачили рівень "професіоналізму" міністерства, яке тільки і говорить, що його реформи підтримують усі.
«...Уже за рік вона (річка) могла стати національною гордістю та спільним надбанням бізнесу, громадян і влади (якби був прийнятий корупційний закон «Про внутрішній водний транспорт» № 2475а). Hyperloop в Україні…. Зібрати до купи залишки космічних індустрій, які з тюрем і зламаних доль, в повній безвиході відсутніх доріг посилали ракети в космос, планували перші місячні бази…».
 
Щодня міністр інфраструктури України на своїй сторінці у Фейсбук невтомно мріє про «краще майбутнє» для українців, для України… Щодня він формує «…Ідею. Інфраструктурну, яка має абсолютно матеріальний вимір…». А щоб ми з вами, бізнес, іноземні грантодавці ще краще уявляли цю паралельну реальність, нам демонструють відеоролики, презентації, пишуть десятки різноманітних інтерв’ю, проводять формальні круглі столи та наради. Раз на рік, щоб закріпити «правильний» настрій, міністерство влаштовує феєричне шоу-звіт про діяльність свого очільника з фільмами та шампанським. 
 
Але, на жаль, наша буденна реальність має зовсім іншу картинку, не таку яскраву та захопливу, як у презентаціях та мріях пана Омеляна. На словах – це бажання відродити внутрішні водні шляхи, а що на ділі? На ділі, ми вимушені констатувати - це лише піар та відсутність розуміння, як взагалі займатись управлінням галуззю. 
 
Сьогодні Дніпро стоїть, але зовсім не тому, що Верховна Рада в черговий раз так і не проголосувала за корупційний законопроект № 2475а, який так лобіює міністр та народний депутат Борис Козир. Дніпро стоїть, бо міністерські чиновники банально не здатні забезпечити безперебійну поточну роботу підпорядкованого їм господарства.
 
І результат цієї кричущої недбалості ми умисне сьогодні оприлюднюємо, щоб і українці, і іноземні партнери побачили рівень "професіоналізму" міністерства, яке тільки і говорить, що його реформи підтримують усі.
 
З листопада минулого року і до сьогодні невиправдано зупинено навігацію і закрито шлюзи на річці Дніпро. І попри гучні заяви «реформаторів» міністерства, що вони нібито організовують цілорічну навігацію (обіцяли навіть криголами, які супроводжуватимуть судна під час льодової обстановки), на практиці ж робиться все, щоб навіть за сприятливих погодних умов судноплавство на Дніпрі було зупинено. Таким чином, з 28 листопада 2017 року і до нині річка Дніпро стоїть.
До речі, банки, що фінансують наші проекти, завжди цікавляться тривалістю міжнавігаційного сезону. І, як правило, він триває не більше 2-х місяців. Утім цього року Дніпро стоїть вже 4-й місяць.
 
Через таку бездіяльність постраждала не лише наша компанія, яка змушена була зупинити роботу флоту, що, у свою чергу, призвело до затримки при виконанні зовнішньоекономічних контрактів та виникнення штрафних санкцій перед іноземними партнерами, але й сільгосптоваровиробники, які, через заповнені вщент перевантажувальні термінали, що розташовані на р. Дніпро, не мали можливості реалізувати вирощене збіжжя, а відповідно, і отримати кошти на придбання необхідних для проведення весняно-польових робіт матеріальних ресурсів. Більше того, за період відсутності навігації на Дніпрі ми змушені були транспортувати понад 200 тис. тонн зернових вантажів автомобільним транспортом.
 
Два тижні тому Олексій Вадатурський особисто звертався і до Володимира Омеляна, і до Райвіса Вецкаганса з проханням розібратися у ситуації, що склалася, і відкрити навігацію на Дніпрі. Але навігація не відкрита, а така бездіяльність показує, що міністерство проводить цілеспрямовану роботу з блокування нашої діяльності з перевезення вантажів компанії на річці.
 
Зважаючи на таке ганебне явище, ми вимушені були звернутися вже до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, щоб акцентувати увагу на, по суті, саботажі роботи морегосподарського комплексу міністерством та підлеглими йому структурами. 
 
У свою чергу, розглянувши наше звернення, Володимир Гройсман особисто доручив Міністерству інфраструктури та Держтрансбезпеки оперативно опрацювати (питання, порушене у зверненні товариства) та поінформувати про результати Кабінет Міністрів України та компанію «НІБУЛОН». 
 
Тож ми очікуємо на реакцію та дії щодо вирішення цієї проблеми від Міністерства інфраструктури, що і буде реальною демонстрацією його готовності відроджувати внутрішні водні перевезення не у Фейсбуці, а на ділі. Бо  поки міністр мріє - Дніпро стоїть…

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН