Міністр мріє – Дніпро стоїть (продовження)

На календарі 12 березня. За вікном вже давно плюсова температура, але Міністерство інфраструктури не поспішає відкривати судноплавство на Дніпрі.

Та й навіщо кудись поспішати, попереду ще ціле літо, осінь…  А поки в міністра інфраструктури є куди більш нагальні та важливі питання: візит до Нью-Йорка на форум, кілька надзвичайно цікавих інтерв’ю на телебаченні, кілька постів на сторінці у Фейсбук…

Тим часом минуло вже 12 днів, як Міністерство інфраструктури України та Держтрансбезпеки отримали доручення від Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана оперативно опрацювати (питання, порушене у зверненні товариства щодо відкриття судноплавства на р. Дніпро) та поінформувати про результати Кабінет Міністрів України та компанію «НІБУЛОН». Однак, як ви зрозуміли, віз і нині там…  

Розуміючи, що чекати далі нікуди, сьогодні наша компанія, в особі заступника генерального директора по взаємодії з органами влади Володимира Клименка, змушена була вже вкотре особисто звернутися до міністра інфраструктури з питанням, коли ж нарешті відкриють судноплавство на Дніпрі. На що міністр відповів, що у них ще не завершена льодова, а коли зійде лід, буде обстежено шлюзи – Регістр судноплавства України відкриє річку. Але, пане міністре, можливо, ми здивуємо Вас, але на Дніпрі вже немає льоду! Ось перегляньте, будь ласка, фото, зроблені ще 9 березня. 

Філія "Хортиця" (Запорізька область)

Філія «Кам’янка-Дніпровська» (Запорізька область)

Філія «Голопристанська» (Херсонська область) 

Філія «Козацька» (Херсонська область)

 

Можливо, в тому, що хтось комусь не заплатив і, відповідно, не отримує потрібний папірець? Прояв тих корупційних схем, проти яких так завзято бореться міністр? До речі, в минулі роки, наша компанія авансом оплачувала послуги зі шлюзування ДП «Укрводшлях». І цими коштами державне підприємство розраховувалося з Регістром судноплавства України та іншими залученими організаціями, щоб своєчасно підготувати шлюзи і відкрити навігацію.

А, можливо, справа в нестримному бажанні певних осіб завадити компанії «НІБУЛОН» транспортувати свої вантажі річкою?  Чи, можливо, через численні інтерв’ю, круглі столи, форуми у Вас не вистачає часу займатися організацією поточної господарської діяльності підпорядкованої Вам галузі?

На відміну від пана міністра, Олексій Вадатурський знайшов час та 9 березня, відразу після того, як спали морози, виїхав на місце, щоб особисто проінспектувати ситуацію на річках. На відео, яке зняв сам генеральний директор компанії «НІБУЛОН», видно,  що на річці Південний Буг працює збудоване минулого року днопоглиблювальне судно компанії, виконуючи 2-й етап днопоглиблювальних робіт, а барже-буксирний караван у складі з буксира та двох несамохідних суден транспортує збіжжя, зберігаючи таким чином автошляхи та заощаджуючи державні кошти на їхній ремонт. Тільки за перші два місяці поточного року ми транспортували Південним Бугом вже понад 70 тисяч тонн зернових (тобто на автошляхи саме завдяки нашій компанії не виїхали майже 3000 вантажівок).

 До речі, на відео видно, що судновий хід того дня був покритий льодом, але наші судна, збудовані спеціально для роботи на Південному Бузі, мають льодовий клас, що дозволяє їм безпечно та безперешкодно працювати у дрібнобитому льоду  товщиною до 30 см. А несамохідні судна та буксири POSS-115, що мають клас ЛП і ЛП4 відповідно та збудовані спеціально для використання на Дніпрі, можуть безпечно ходити по річці з льодовим покриттям до 60 см.

 До того ж, на Південному Бузі немає шлюзів, а відповідно, і надуманих причин міністра для заборони водних перевезень. Але на Дніпрі є шлюзи як, на жаль, і можливості для маніпуляцій з відкриттям чи закриттям навігації. Таким чином, міністр продовжує мріяти, а Дніпро четвертий місяць стояти… 

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН