Міністр мріє – Дніпро стоїть (блокада і погрози)

Уже 4-й місяць поспіль Міністерство інфраструктури на чолі з Володимиром Омеляном умисно продовжує блокаду судноплавства на головній водній транспортній артерії України та одній з найважливіших водних магістралей Європи (Е-40) – річці Дніпро.

Незважаючи на те, що ДП «Укрводшлях» повідомило, що ще з 1 березня Каховський, Запорізький та Дніпродзержинський судноплавні шлюзи технічно готові до відкриття навігації 2018, а гідрологічний стан судноплавних шляхів свідчить про відсутність на судновому ходу льоду, міністр продовжує наполягати – льодова кампанія на Дніпрі триває і крапка!

Минулого четверга, на робочій зустрічі, яка відбулася у київській штаб-квартирі Європейського банку реконструкції та розвитку, міністр інфраструктури перевершив себе і на питання генерального директора компанії «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського, чому ж досі на Дніпрі не відкрита навігація, адже є всі передумови для цього, Володимир Омелян замість конструктивної відповіді, як і належить високопосадовцю, почав погрожувати, що він буде займатися розслідуванням діяльності нашої компанії, мовляв, ми здійснюємо якісь протиправні дії під час проходження суднами шлюзів.  Не варто й говорити, що учасники наради, у т. ч. і працівники фінансової установи, були здивовані такою поведінкою пана міністра.

Утім, якщо незвичайну поведінку можна списати на поганий настрій чи просто роздратування від власного безсилля та неспроможності налагодити безперебійну діяльність підпорядкованого міністерству господарству, то інші наслідки, які на перший погляд здаються несуттєвими, матимуть куди більш негативний і значний вплив на життя багатьох українців та економіки країни в цілому.

Ось тільки деякі приклади. Сільгосптоваровиробники, які через заповнені вщент перевантажувальні термінали, що розташовані на р. Дніпро, не мали можливості реалізувати вирощене збіжжя, а відповідно, і отримати кошти на придбання необхідних для проведення весняно-польових робіт матеріальних ресурсів.  За період відсутності навігації на Дніпрі нам довелося транспортувати понад 200 тис. тонн зернових вантажів автомобільним транспортом. Ми вимушені зупинити роботу флоту, який збудований українцями на українському заводі і ходить під українським прапором, а людей, які обслуговують цей флот, відправити у відпустки за власний рахунок.

Нагадаємо, що Дніпро є важливою частиною одного з найважливіших водних шляхів Європи (Е-40), а отже, його блокування завдає значної шкоди іміджу нашої держави у світі. 

20 лютого 2018  року наша компанія письмово (лист №2220/3-18/21 від 20.02.18) звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням зобов’язати Міністерство інфраструктури вжити вичерпних заходів для негайного відкриття навігації на р. Дніпро. У відповідь на це звернення Володимир Гройсман особисто доручив Міністерству інфраструктури України (далі – МІУ) та Державній службі України з безпеки на транспорті (далі – Укртрансбезпеки) оперативно опрацювати це питання та повідомити про результати Кабінет Міністрів України і ТОВ СП «НІБУЛОН». Утім з того часу минув місяць, а навігація не відкрита.

Міністерство інфраструктури проігнорувало доручення Прем’єр-міністра. Тому сьогодні ми знову звернулися до В. Б. Гройсмана, паралельно інформуючи про ситуацію і Європейський банк реконструкції та розвитку, з проханням повторно доручити компетентним органам провести службове розслідування бездіяльності відповідальних за блокування вантажних перевезень річкою Дніпро посадових осіб Міністерства інфраструктури, особисто В. В. Омеляна та Державної служби України з безпеки на транспорті і зобов’язати їх в терміновому порядку відкрити навігацію на р. Дніпро, а про результати виконання цього доручення невідкладно доповісти Володимиру Гройсману  і письмово поінформувати ТОВ СП «НІБУЛОН».

До речі, в подальшому ми будемо детально інформувати про такі події і інші провідні фінансові установи світу, зокрема Європейський інвестиційний банк та Світовий банк. До нас, як до суб’єкта господарювання, звертаються багато різних компаній із запитами щодо нашого бачення вирішення проблемних питань для розвитку судноплавства на внутрішніх водних шляхах України.

Революція гідності відбулася, але не всі чиновники дійсно бажають будувати європейську сильну незалежну державу, хоча у ЗМІ та соціальних мережах, один поперед одного заявляють про свої неіснуючі досягнення, реформи.

Блокуючи Дніпро, Ви, пане міністре, блокуєте не розвиток «НІБУЛОНа», Ви блокуєте економічний розвиток України!

***

На світі можна жить без еталонів,
по-різному дивитися на світ:
широкими очима,
з-під долоні,
крізь пальці,
у кватирку,
з-за воріт.
Від того світ не зміниться нітрохи.
А все залежить від людських зіниць –
в широких відіб'ється вся епоха,
у звужених – збіговисько дрібниць.

Ліна Костенко

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН