Дванадцять подвигів «НІБУЛОНа»

29 грудня 2018
Джерело: Прес-центр
«НІБУЛОН» – це компанія-легенда. Розпочавши свій шлях на зорі новітньої історії України, пліч-о-пліч з рідною Батьківщиною ми долали труднощі на шляху до омріяних перемог. І 2018 рік не став винятком.

«Для нашої компанії 2018 рік ознаменувався досягненням найвищих вершин та початком нових інвестиційних проектів. Ми стали ще на рік ближче до поставленої мети – підвищення конкурентоспроможності нашої держави та іміджу України у світі. У 2018 році нам було чим пишатися і за що радіти, ми прожили цей рік разом зі всією країною, чим дуже пишаємось», – зазначив на своїй сторінці у Фейсбук генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський.

Підбиваючи підсумки року, що минає, традиційно згадуємо найяскравіші моменти та новини, які надихали всю Україну.

1. Революція в українській логістиці. Цього року «НІБУЛОН» продовжив активно реалізовувати свою масштабну  інвестиційну програму з відродження Дніпра та Південного Бугу як головних транспортних артерій України. Завдяки чому сьогодні є реальна можливість максимально переорієнтувати вантажоперевезення з автомобільних шляхів на водні.

 У 2017/18 маркетинговому році судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водними шляхами країни 2,5 млн тонн вантажів, розвантаживши таким чином дороги на понад 108 тис. вантажівок. У планах «НІБУЛОНа» на найближчі роки – збудувати флот, який буде складатися зі 100 суден, щоб транспортувати 4 млн тонн зерна річками на рік.

Крім того, після 25-ти років занепаду Південного Бугу завдяки «НІБУЛОНу» нарешті відновлено судноплавство цією річкою. Навесні 2018 року найпотужніше в Україні унікальне днопоглиблювальне судно «Миколаївець» виконало черговий етап днопоглиблювальних робіт на р. Південний Буг. Сьогодні ж компанія подолала новий рубіж, транспортувавши перший мільйон тонн вантажів.

 

2. Повернення моди на водні пасажирські перевезення.Завдяки нашій компанії водний транспорт знову став популярним і улюбленим серед пасажирів. Так, під час сезону пасажирських перевезень 2018 було перевезено близько 24 тис. людей. Тисячі українців змогли відкрити для себе незвідану красу «українських Мальдівів» – Кінбурнської коси – та відчути велич і потенціал українських річок.

Цього сезону компанія відкрила пасажирське сполучення за маршрутом Очаків – Кінбурнська коса, чого не вдалося зробити минулого року через відсутність сертифікованих та належним чином обладнаних причалів. Вийшов з такої ситуації «НІБУЛОН» як завжди самотужки. Фахівці компанії за допомогою флоту та водолазної служби встановили на міському пляжі в Очакові спеціально обладнаний причал довжиною в 100 м.

3. Освоєння нових видів вантажів. Не зерном єдиним відомий сьогодні «НІБУЛОН». Нині судноплавна компанія, окрім зерна, займається перевезенням й інших вантажів: херсонських кавунів та динь, металу, будівельних матеріалів (піску, паль тощо), вугілля.

У листопаді 2018 року флот компанії «НІБУЛОН» освоїв перевезення великогабаритних вантажів, а саме печі для випалу залізорудних порід, транспортовані від причалу Херсонського морського порту до Полтавського ГЗК (Горішні Плавні, Полтавська область).  

Загалом за час діяльності судноплавної компанії внутрішніми водними шляхами транспортовано понад 12 млн тонн вантажів, а отже, дороги країни розвантажено на 500 тис. вантажівок.

4. Відродження українського суднобудування. У травні 2018 року суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» став центром суднобудування та розвитку судноплавства в Україні. Цьогорічне відкриття Міжнародної виставки «Суднобудування-2018» і ХVІ спеціалізованої виставки «Водний транспорт» відбулось за участю Президента України Петра Порошенка. Упродовж 23-24 травня 2018 року виставки відвідали більше 3000 осіб, серед яких гості компанії: посли країн Європейського Союзу, керівники провідних міжнародних фінансових структур і представники уряду, потенційні інвестори і науковці. Участь у заході взяли лідери галузі представники більше 50 провідних компаній із 20 країн світу, у тому числі Бельгії, Іспанії, Латвії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії, Чехії, Швеції та України, які представили широкий спектр технологій та обладнання.

5. Перше стометрове судно. 3 березня 2018 р. з реконструйованого сліпу заводу «НІБУЛОН» на воду спущено перше 100-метрове судно – несамохідне судно проекту В5000. Завдяки цьому значно підвищується ефективність роботи нашого флоту, адже більша вантажність суден дозволить оперативно доставляти великі суднові партії вантажів із перевантажувальних терміналів на Дніпрі  і перевантажувального термінала в місті Миколаєві на зовнішній рейд. Таким чином, ми маємо можливість наростити обсяги річкових перевезень і перевалки.

Цей спуск ознаменував новий етап у житті суднобудівного підприємства компанії «НІБУЛОН»: на заводі завершився черговий етап реконструкції підприємства, а саме перебудова заводського сліпу, що передбачала будівництво двох додаткових підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дозволяє будувати та обслуговувати повнокомплектні судна довжиною 100 м. Так, на момент придбання майнового комплексу Миколаївського суднобудівного заводу «Лиман» у серпні 2012 року та створення на його базі ССЗ «НІБУЛОН», завод міг виготовляти судна не більше 70 м.

6. Вражаюче водяне шоу. Багатоцільові морські буксири проекту Т3500, що є одним з найсучасніших проектів, збудованих на суднобудівному заводі «НІБУЛОН», стали першими суднами такого класу і призначення, спущеними в Україні за останні 13 років! Буксири призначені для проведення суден закордонного плавання по БДЛК, їх швартування, проведення караванів несамохідних суден (2-4 одиниці) та проведення караванів по каналах у період льодового стану в районах плавання р. Дніпро та Чорного моря. Завдяки наявності двох протипожежних лафетних стволів буксир спроможний подавати струмені довжиною 100 м по 375 кубометрів води на годину. Завдяки цьому можна загасити вогонь як на судні, так і на березі. Незважаючи на те, що за плавністю ліній та сучасністю форм судно швидше нагадує елегантну яхту, укомплектоване воно за найвищим технологічним рівнем. Так, на ньому встановлено обладнання від провідних виробників світу, а саме: MTU (Німеччина), RollsRoyce (Фінляндія), Volvo-Penta (Швеція) тощо. Це універсальні морські буксири криголамного типу, здатні працювати в льодових умовах із товщиною льоду до 60 см. Завдяки спеціальним гвинто-рульовим колонкам буксири здатні ходити носом, кормою і будь-яким бортом. Враховуючи такі універсальні властивості, судна здатні буксирувати плавзасоби водотоннажністю 50-70 тис. тонн та здійснювати безпечне і комфортне проведення суден по каналах і постановку їх до причалів.

У вересні 2018 року до дня народження рідного міста, яке відзначило своє 229-річчя, компанія «НІБУЛОН» не лишилася осторонь подарунків та подарувала миколаївцям дивовижне водяне шоу буксира проекту Т3500. Водяне шоу компанії зібрало величезну кількість позитивних відгуків і овацій.

7. Зведення одного з кращих заводів Європи. Сьогоднісуднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» – підприємство, яке ледь не єдине у нашій країні спеціалізується на побудові повнокомплектних суден. Тут народжується найсучасніший флот в Україні: зі стапелів заводу майже щомісяця на воду спускається нове судно.

Нашим підприємством проводиться реконструкція і модернізація наявних потужностей, після чого завод стане найсучаснішим в Україні і, без сумніву, одним із найкращих в Європі. У 2018 р. на заводі було введено в експлуатацію збірно-секційний цех, який оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Черговий етап реконструкції передбачає будівництво додаткових підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дозволить будувати та обслуговувати повнокомплектні судна довжиною 140 м і більше у рамках допустимих розрахунково-технічних норм. Саме таку довжину за проектом має самохідний перевантажувач проекту П-140 з двома крановими частинами, вантажомісткістю 10 000 т та продуктивністю 18 000 т/добу. Будівництво такого надсучасного вантажного судна зараз триває на суднобудівному заводі компанії. Спуск на воду запланований на липень 2019 року

Тож реконструкція суднобудівного підприємства «НІБУЛОН» виводить його на абсолютно новий вищий рівень. Компанія успішно продовжує модернізацію потужностей заводу. Зараз на нібулонівській верфі триває перебудова сліпу, а також введено в експлуатацію два нові склади: ізоляційного обладнання (звукова, протипожежна ізоляція суден тощо) та лакофарбових матеріалів.

8. Гігант від Liebherr. У листопаді 2018 р. кранове господарство суднобудівного заводу «НІБУЛОН» поповнилося новим більш потужним краном німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH. Електрогідравлічний поворотний портальний кран LPS180 вантажопідйомністю до 42 т буде введено в експлуатацію вже на початку нового 2019 року. Він стане невід'ємною з’єднувальною ланкою між новим збірно-секційним цехом заводу і стапельним майданчиком.

9. Збільшення потужностей перевантажувального термінала у м. Миколаєві.  У травні цього року було введено в експлуатацію новий елеваторний комплекс із перевалки зернових та олійних культур у складі перевантажувального термінала у Миколаєві ємністю 43 тис. тонн та реконструйований причал довжиною в 222 м. Завдяки цьому комплексу загальна ємність зерносховищ, розташованих на території перевантажувального термінала компанії в Миколаєві, збільшується до 173 тисяч тонн, а також є можливість роздільно й одночасно зберігати 10 різних культур.

Реконструкція вантажного причалу збільшила загальну довжину причального фронту на перевантажувальному терміналі майже до 800 метрів, що дає змогу обробляти водночас п’ять суден і сприяє підвищенню ефективності експлуатації побудованого на власному суднобудівному підприємстві флоту компанії.

В рамках реконструкції інженерного корпусу, ми збільшили лабораторну базу підприємства. Це підвищить швидкість приймання сільгосппродукції  та ефективність експлуатації транспортних засобів, що її доставляють.

10. Старт будівництва у прямому ефірі. 12 жовтня 2018 року генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський і голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль оригінально і нестандартно дали старт будівництву нового потужного перевантажувального термінала в селі Тернівка Вільнянського району – за допомогою прямого телевізійного включення з будівельного майданчика в ході ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та кооперації «InCo Forum 2018». Високотехнологічний перевантажувальний термінал буде введено в експлуатацію вже у липні 2019 року. Нове підприємство забезпечить робочими місцями близько 120 чоловік, скоротить витрати сільгосптоваровиробників області на транспортування вирощеної продукції, а також щорічно буде поповнювати місцевий бюджет за рахунок сплачених податків більше ніж 2,7 млн грн.

Наші елеваторні комплекси користуються попитом серед сільгосптоваровиробників. Тому сьогодні ми продовжуємо розбудову мережу річкових перевантажувальних терміналів та комплексів з приймання, зберігання   і відвантаження зернових та олійних культур. Крім перевантажувального термінала в селі Тернівка, у липні 2019 року буде збудовано аналогічний об’єкт у Дніпропетровській обл.

Вже в цьому році ми збільшили потужності філії «Кременчуцька», крім того, в рамках оптимізації логістики компанії, на території підприємства введено в експлуатацію паливозаправний пункт для власного користування.

А вже наступного року потужності будуть збільшені ще на п’яти підприємствах компанії. Зокрема на перевантажувальному терміналі філії «Голопристанська», «НІБУЛОН» планує не лише збільшити загальний обсяг зерносховищ на 20 тис. тонн, а також розширити потужності цього підприємства з приймання рису. У 2018 року компанія допомогла херсонським рисівникам просушити, очистити, підготовити рис. Ця ситуація надихнула керівництво компанії зробити все, щоб рисівництво на Херсонщині розвивалося активніше, і цей план «НІБУЛОН» має намір реалізувати вже в наступному році.

11. 8,6 млн дол. інвестицій в оновлення парку сільськогосподарської техніки. У 2018 році парк сільськогосподарської техніки компанії поповнився майже сотнею одиниць новітньої техніки. Серед них 22 потужних білоруських трактори МТЗ 952.3, 10 нових комбайнів John Deerе і Case, 6 культиваторів Tiger-Mate II, 3 сівалки Kinze 3000, 10 тракторів Fendt 1038 VARIO, дискова борона Lemken Rubin 9-600, 2 дискові борони Lemken Rubin 10S800, 7 плугів Lemken Vari Diamant 11, 4 посівні комплекси Amazone Citan 12001, 3 сівалки Great Plains 3S3000, 7 подрібнювачів КМ-6 СТЕП, 16 соняшникових та кукурудзяних жаток Dominioni і 4 кукурудзяних жаток Geringhoff HSII. Основними перевагами нової техніки є висока потужність, мінімальна витрата пального за максимальної продуктивності, а також комфортні умови для роботи операторів.

 

 Виконавчий директор FENDT Петер-Йозеф Паффен та Олексій Вадатурський

12. На захисті світової продовольчої безпеки. Відомо, що«НІБУЛОН» –  лідер серед експортерів сільськогосподарської продукції з України протягом останніх 10 років! Ми експортуємо свою продукцію у понад 70 країн світу.

Наприкінці минулого року у Каїрі (Єгипет) Продовольча сільськогосподарська організація ООН (FAO) та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю з метою покращення ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням та транспортуванням. У рамках виконання цих домовленостей і за підтримки керівництва Єгипту було проведено низку зустрічей та обмін взаємними візитами між представниками компанії «НІБУЛОН» і провідними фахівцями Міністерства постачання та внутрішньої торгівлі, Міністерства транспорту, Міністерства меліорації земель та інших державних установ, які мають пряме відношення до цих питань. Сьогодні триває інтенсивний обмін необхідною інформацією між організаційною радою, створеною при Міністерстві постачання та торгівлі Єгипту, та робочою групою з боку компанії «НІБУЛОН» щодо можливості інвестицій в Єгипет, що включатиме модернізацію наявних елеваторів країни, будівництво нових, а також зведення флоту на єгипетських суднобудівних заводах для перевезення зерна річкою Ніл та її рукавами. Таким чином, ми плануємо відродити судноплавство і на річці Ніл.

Ми знаємо, що не були б тими, ким ми є без щирої підтримки наших друзів та партнерів. Наш успіх починається з успіху кожного члена команди. Наші перемоги – це здобуток усіх і кожного, досягнутий завдяки ефективній і злагодженій роботі фахівців компанії, успішній співпраці з нашими міжнародними фінансовими установами світу. Ми переконані, що багаторічна співпраця з провіднимиміжнародними фінансовими установами, серед якихСвітовий банк, МБРР, ЄІБ, ЄБРР, МФК, ING, Credit Agricole, стане важливим поштовхом для створення нових робочих місць,розвитку судноплавства і суднобудування, зменшення навантаження на автошляхи, розвитку економікиУкраїни та зміцнення світової продовольчої безпеки загалом.

    

Підприємства компанії «НІБУЛОН» відвідала делегація ЄБРР

  Зустріч з Credit Agricole S.A.

Зустріч керівництва компанії «НІБУЛОН» з ЄІБ     

                   

 Нібулонівські підприємства у Миколаєві  відвідала делегація банку ING

Олексій Вадатурський та голова представництва МФК в Україні Олена Волошина   

                       

Підприємства компанії «НІБУЛОН» з робочим візитом відвідала МФК

Нам лише 27 років, і ми переконані, що найголовніші наші подвиги ще попереду. Наступний рік ми налаштовані провести не менш яскраво, тож на вас чекає багато справді позитивних та надихаючих новин про наші здобутки і дивовижні проекти, які ми обов’язково здійснимо. Так, шлях перемоги не вистелений квітами, він сповнений випробувань і перешкод, які наша компанія вже з легкістю звикла долати. Бути успішним – це бути відкритим до співпраці, бути вдячним і бути готовим ділитися своїм досвідом та знаннями з іншими.

Поряд з тими здобутками, яких наша компанія досягла у 2018 році, ми також оголосили про придбання  Очаківського рибоконсервного комбінату та плани з реалізації нового комплексного проекту в гирлі Дніпро-Бузького лиману. До цієї мети ми рухалися довгих чотири роки.  Реалізація цього проекту дає нам нові можливості для створення бази для нашого флоту та будівництва сучасного термінала, що буде найбільш наближений до Чорного моря від Дніпра та Південного Бугу. Перед нами постали і нові виклики, зокрема  розпочати роботу в зовсім новій для себе галузі рибного господарства, а саме зайнятися виловом, переробленням та консервуванням риби. А це – нові робочі місця для мешканців Очакова і області, відродження слави Очаківського рибоконсервного комбінату. Тож чекайте на нові інформаційні подарунки від нашої компанії!

 

 

Прочитали: [1291]
Останні новини
13 червня 2019
12 червня суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» відвідали майбутні суднобудівники - студенти Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, які здобувають освіту за спеціальністю «Кораблі та океанотехніка».
Вгору