2015 – рік перевірки на міцність українського бізнесу, який «НІБУЛОН» пройшов з гідністю

29 грудня 2015
Джерело: Прес-центр
2015 рік став для України роком перевірки на міцність та принциповість у боротьбі за економічну незалежність. З самого початку демократичних перетворень в нашій країні «НІБУЛОН» не залишається осторонь і робить свій достойний внесок у відстоювання мирного та успішного майбутнього нашої країни.

БУДІВНИЦТВО ВЛАСНОГО ВАНТАЖНОГО ФЛОТУ ТА ВІДРОДЖЕННЯ СУДНОПЛАВСТВА

У 2015 році компанія продовжила реалізацію амбітної програми відродження українського судноплавства і суднобудування.

Діяльність компанії «НІБУЛОН» – це унікальний приклад, коли аграрна компанія займає лідерські позиції у морегосподарському секторі. Успіхи компанії у відродженні вітчизняного суднобудування і річкового судноплавства неодноразово визнані галузевими рейтингами. Так, у березні 2015 р., вже котрий рік поспіль, «НІБУЛОН» здобув перемогу в Національному морському рейтингу України у номінаціях «Золотий причал 2014» та «Відновлення флоту 2014» (м. Одеса).

Сьогодні суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» – це єдине в Україні підприємство, що будує повнокомплектні судна. Наразі тут продовжується будівництво вантажного флоту компанії. Зокрема, у 2015 році було збудовано та введено в експлуатацію три буксири проекту 121: «Кременчуцький», «Козацький» та «Переяславський», урочиста церемонія закладки яких відбулася у серпні 2014 року за участі Президента України Петра Порошенка.

Після введення в експлуатацію трьох буксирів проекту 121 останні одразу розпочали свою роботу на Південному Бузі, а пізніше – і на головній водній магістралі України – Дніпрі.

Ходові випробування буксира «Козацький» проекту 121, червень 2015 р.

Буксири проекту 121 розпочали свою роботу

Крім того, у 2015 році було збудовано два несамохідних судна проекту NBL-91. Дані судна пристосовані для річкових перевезень, адже мають полегшене люкове закриття та меншу осадку. Саме такі судна будуть транспортувати зернові мілководними річками, зокрема Південним Бугом. Спуск на воду першого несамохідного судна проекту NBL-91 відбувся у липні 2015 року. Його відправлення у перший рейс, спуск наступного та закладка третього судна проекту NBL-91 відбулись вже за участі Президента Україна Петра Порошенка у жовтні 2015 року.

Спуск на воду першого судна   проекту NBL-91, липень 2015 р.

 

Спуск на воду судна проекту NBL-91 за участі Президента України, жовтень 2015 р.

 

Закладка судна проекту NBL-91 за участі Президента України, жовтень 2015 р.

 Наразі завершується будівництво третього несамохідного судна проекту NBL-91 та несамохідного плавучого крана «Нібулонівець», який був спущений на воду для проведення добудовчих робіт. Плавкран (продуктивність 5 тис. тонн/добу) буде використовуватися для виконання навантажувально-розвантажувальних операцій на рейді та на перевантажувальному терміналі. Для виконання цих робіт компанією «НІБУЛОН» було придбано сучасну навантажувальну машину Terex Fuchs MHL 385 D виробництва Terex Deutschland GmbH (Німеччина). Навантажувач з продуктивністю від 4 до 6 тис. тонн/добу є єдиним в Україні та найбільш продуктивним у Чорноморському регіоні.

Спуск на воду несамохідного плавкрана «Нібулонівець», грудень 2015 р.

16 жовтня 2015 року, перебуваючи на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН», Президент України особисто дав старт днопоглиблювальним роботам на річці Південний Буг, які компанія «НІБУЛОН» прийняла рішення проводити самостійно. Наразі триває перший етап робіт з очищення дна окремих ділянок річки Південний Буг та повернення їх до проектних глибин 1991 року. Роботи стартували від с. Сапетня Миколаївського району у напрямку до с. Гур’ївка Новоодеського району. Загальна пройдена відстань складає понад 23 км.Глибину суднового ходу на ділянці збільшено із 1,7 м до 2,4 м.

Земснаряд на ділянці Сапетня – Гур’ївка

Також за участі Президента Україна Петра Порошенка було дано старт будівництву перевантажувального термінала в с. Бузьке Вознесенського району, введення в експлуатацію якого заплановано на перше півріччя 2016 р. Вартість будівництва становить 20 тис. дол. Наразі вже завершено забивання 722 паль. У роботі використовувалися посилені складні 27-метрові палі, виготовлені на Миколаївському заводі залізобетонних конструкцій. Для порівняння: середня типова висота дев’ятиповерхового житлового будинку в Україні складає 29 м.

Розпочато будівництво перевантажувального термінала в с. Бузьке Вознесенського району (Миколаївська обл.)

ВИРОБНИЦТВО ТОВАРНОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Протягом останніх п’яти років рівень врожайності на полях, що обробляє «НІБУЛОН», значно перевищує середній по Україні. Зокрема, у сезоні 2015 року філіями підприємства вирощено близько 310 тис. тонн сільськогосподарської продукції. Компанія отримала найвищий результат за обсягами виробництва ранніх зернових культур і другий за врожайністю за всю історію своєї діяльності. У поточному сезоні зібрано більше 134,2 тис. тонн ранніх зернових культур. До цього часу максимальним був результат 2009 року. Відбулося підвищення рівня врожайності ранньої зернової групи до 43,3 ц/га.

Також зріс рівень врожайності пізніх культур. Рекордсменом за валовим збором пізніх культур стала філія «Чигирин» (Черкаська обл.). Підрозділ продемонстрував максимальні показники продуктивності кукурудзи за сезон: врожайність та валовий збір – 86,5 ц/га та 28,6 тис. тонн відповідно. Це є абсолютним рекордом компанії! Філія «Чигирин» стала лідером аграрного сезону 2015 року, забезпечивши валовий збір ранніх та пізніх зернових в обсязі 47,9 тис. тонн.

У 2015 році «НІБУЛОН» розширив парк зернозбиральної техніки, зокрема придбано 10 комбайнів «Case» та «JohnDeere», 8 тракторів «Fendt».

Нова техніка взяла участь у цьогорічній збиральній компанії

Урочисте вручення ключів від тракторів «Fendt» кращим механізаторам підприємства

«НІБУЛОН» НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ

Розширилася і географія діяльності компанії «НІБУЛОН». Серед нових ринків збуту можна назвати Китай, Таїланд та Мексику (2,8 %, 1,2 %, 1,05 % від загального експорту 2014/15 МР відповідно). Остання заслуговує окремої уваги з погляду на географічну віддаленість країни та наближеність провідних сільгоспвиробників, таких як США і Аргентина, що традиційно мають сильні позиції на ринку Західної півкулі. Загалом у 2014/15 МР географія експорту компанії охопила 30 країн світу.

За підсумками 2015 року група компаній «НІБУЛОН» зберігає лідируючі позиції з експорту зернових. Загальні результати 2014/15 МР склали 4,2 млн тонн, що засвідчило абсолютну першість компанії серед українських компаній-експортерів зернових та олійних культур. За перші 5 місяців поточного 2015/16 МР група компаній «НІБУЛОН» експортувала 2,22 млн тонн с/г продукції. У планах компанії – за перше півріччя 2015/16 МР експортувати 2,64 млн тонн с/г продукції.

Незважаючи на непростий для нашої країни час, компанія «НІБУЛОН» зберігає високу довіру іноземних партнерів та фінансових інститутів.

У березні 2015 р. генеральний директор компанії Олексій Вадатурський взяв участь у роботі Україно-американського аграрного конгресу у США, метою якого був пошук шляхів реалізації агропотенціалу України. У рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський також провів ділові зустрічі з керівництвом ExportImport Bank of the United State, IFC, представниками Зернової ради США, керівниками компаній-виробників елеваторного обладнання США.

Виступ Вадатурського О. на Україно-американському аграрному конгресі у США (березень 2015 р.)

У березні 2015 р. фахівці компанії «НІБУЛОН» разом зі спеціалістами зернового ринку з 25 країн Близького Сходу, Північної Африки та Європи взяли участь у Близькосхідному Зерновому Конгресі в Єгипті. Єгипет – особливий і дуже важливий напрямок експортної діяльності компанії «НІБУЛОН», насамперед, як країна, яка є одним з найбільших світових імпортерів кукурудзи. Саме компанія «НІБУЛОН» колись відкрила для української кукурудзи великий зерновий ринок Єгипту. Зміцнюються ці позиції партнерства і сьогодні: за підсумками 2014/15 МР кожна 4-та тонна відвантаженого компанією зерна припадає на Єгипет.

У червні 2015 року під час поїздки до Європи Олексій Вадатурський зустрівся з власником і головою Наглядової ради компанії «Souffletgroup» Мішелем Суффле. Глава групи компаній «Soufflet» виявив готовність ознайомити нібулонівських фахівців з роботою своїх підприємств, зокрема, елеваторів на воді, а також продемонструвати практику річкових перевезень.

Олексій Вадатурський та голова Наглядової ради компанії «Souffletgroup» Мішель Суффле (червень 2015 р.)

Підприємства компанії «НІБУЛОН» на Миколаївщині відвідали дипломати економічного відділу Посольства США (липень 2015 року)

Представники південнокорейської компанії «DaewooInternationalCorporation» відвідали термінал філії «Переяславська» на Київщині (серпень 2015 року)

 У листопаді 2015 р. фахівці компанії «НІБУЛОН» на чолі з генеральним директором Олексієм Вадатурським взяли участь у роботі щорічної конференції «Global Grain Geneva 2015» у Швейцарії. Ця подія є ключовою для учасників зернового ринку міжнародного рівня. Конференція традиційно зібрала провідних гравців зернового бізнесу з усіх куточків світу, зокрема, й компанію «НІБУЛОН» – лідера агроекспортного ринку України. Делегація компанії взяла активну участь у роботі конференції, провівши цілу низку переговорів і ділових зустрічей.

Наприкінці 2015 р. в рамках візиту до України компанію «НІБУЛОН» відвідала місія з торговельної логістики Групи Світового банку. Метою місії стало детальне визначення та вивчення процедурних та адміністративних бар’єрів, які заважають налагодженню та розвитку ефективного експортного та імпортного товаропотоків аграрної продукції (зокрема зернових культур) та матеріально-технічних ресурсів в портовому та річковому господарствах України. Ключовою темою зустрічі стали існуючі нагальні проблеми в торговельній логістиці України, озвучені генеральним директором компанії «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським.

РІК ДОСЯГНЕНЬ

У цей вирішальний для України час наша компанія продовжує долати нові вершини.

2015 рік став для компанії роком власних рекордів. Вже в першому кварталі елеваторні комплекси філій «Решетилівська» (Полтавська обл.) та «Золотоніська» (Черкаська обл.) прийняли свій перший мільйон тонн зерна кожна!

А наприкінці червня унікальний плавучий кран «Святий Миколай», збудований у липні 2013 року, досяг позначки у два мільйони довантажених тонн зернових та олійних культур, відвантаживши українську сільгосппродукцію у трюми 141 теплохода.

Плавкран «Святий Миколай» працює на зовнішньому рейді морського порту Миколаїв

Певних досягнень здобув «НІБУЛОН» і в формуванні ефективної організації системи управління. З початку 2015 року в компанії  поетапно стартував комплексний проект із впровадження корпоративної системи управління, який передбачає поетапне вдосконалення управління в головних напрямках економічної та виробничої діяльності.

ВИЗНАННЯ

Результатом наполегливої роботи компанії «НІБУЛОН» у розвитку сільського господарства стало її визнання на державному та міжнародному рівнях.

Так, за підсумками 2014 року Миколаївської загальноміської програми «Городянин року» генеральний директор компанії Олексій Вадатурський став переможцем у номінації «Допомога українській армії», а заступник генерального директора з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрій Волік — в номінації «Промисловість і транспорт».

Олексій Вадатурський і Андрій Волік стали лауреатами програми «Городянин року»

Втретє за час проведення Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків» «НІБУЛОН» визнано переможцем у номінації «Сумлінний платник податків у аграрній галузі».

Головний бухгалтер компанії Світлана Шуліка та фахівці бухгалтерії з нагородою «Сумлінний платник податків»

У жовтні 2015 р. фінансові показники найбільших компаній Центральної та Східної Європи проаналізувала компанія «Deloitte». За підсумками року «НІБУЛОН» продемонстрував зростання своїх доходів, увійшовши до першої половини підприємств, представлених у рейтингу.

*  *  *

Сьогодні «НІБУЛОН» – один з ключових вітчизняних інвесторів, сільгосптоваровиробник, найбільший експортер зернових та олійних культур і один з найбільших платників податків в аграрному секторі, компанія, яка відроджує суднобудування, розвиває та вдосконалює логістику, відновлює транспортування вантажів по Дніпру та Південному Бугу. Наша компанія демонструє всьому світу економічний та інфраструктурний потенціал України, жагу до вдосконалення та впровадження інновацій. Ті принципи, що будуть закладені сьогодні, в майбутньому стануть основою для формування нової моделі української економіки.

Прочитали: [3355]
Останні новини
19 жовтня 2018
Сьогодні перевантажувальний термінал і суднобудівно-судноремонтний завод ТОВ СП «НІБУЛОН» відвідали студенти Української академії лідерства з 16 областей України.
18 жовтня 2018
17 жовтня 2018 року до Генеральної прокуратури України подано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення (в порядку ст. 214 КПК України).
Вгору