Тваринництво

Тваринництвом займаються 8 відокремлених підрозділів у чотирьох областях України (Вінницька, Житомирська, Миколаївська, Хмельницька). Розвиток тваринництва в компанії почався ще у 1997 році.

ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА. Загальне поголів’я  великої рогатої худоби становить 2,7 тис. голів.  У 1997 році з метою створення високопродуктивного молочного стада з Німеччини до філії «ДП «Лідієвське» (Миколаївська область) було завезено 140 голів племінного чистопородного молодняку великої рогатої худоби англерської породи. За напрямком продуктивності це молочна порода, яка має високі відгодівельні якості і відрізняється скоростиглістю. Худоба характеризується високими приростами живої ваги. Телиці парувального віку в 16-18 місяців важать 350 - 400 кг, дорослі корови - 550-600 кг. Удій на корову за закінчену лактацію (305 днів) досягає 5500-6000 кг молока. Вміст жиру в молоці становить від 4,1 до 4,3%, білка – 3,0-3,1%, щільність – 1,029-1,031 г/мм3. Молоко з такими якісними параметрами є прекрасною сировиною для виробництва твердих сирів.

Враховуючи високі показники продуктивності, 20 березня 2002 року Міністерством аграрної політики України фермі філії «ДП «Лідієвське» було присвоєно статус племінного репродуктора з розведення та вирощування племінної худоби англерської породи. У 2002 р. за рахунок молодняку з ферми філії «ДП «Лідієвське» був створений племінний репродуктор у філії «Хмільник» (Вінницька область). Показники молочної продуктивності є одними з кращих у Вінницькій області. Філія «Південний Буг» (Вінницька область) також є племрепродуктором з розведення симентальської породи великої рогатої худоби.

На фермах утримуються такі породи ВРХ, як українська чорно-ряба молочна, українська червоно-ряба молочна, голштинська, англерська, симентальська. За 2017 рік вироблено  близько  6,5 тис. тонн молока. 

СВИНОКОМПЛЕКСИ. Загальне поголів’я свиней на сьогодні становить 4,8 тис. голів. Як материнська використовується велика біла порода української селекції та ландрас, у системі промислового схрещування та гібридизації – кнури угорської та української селекції спеціалізованих м’ясних та універсальних напрямів продуктивності.

Підвищення ефективності діяльності галузі тваринництва здійснюється за рахунок створення відповідних умов утримання, повноцінної годівлі, відновлення потенціалу, наявного в господарствах поголів`я тварин на момент створення підрозділів. Одночасно збільшений і валовий надій молока. Технологічні процеси виробництва механізовані. Підрозділи обладнані холодильними установками для тривалого зберігання молока, забезпечені гарячою водою. Так, у 2014 році на філії «Бистрицька» встановлено молокопровід, що дало можливість покращити якість молока та значно підвищити норми навантаження на одного оператора машинного доїння. У 2016 році рентабельність виробництва продукції підвищилась на 14%. За 2017 рік рентабельність виробництва продукції збільшилась на 5%.

Крім виробничих завдань, тваринництво має соціальну спрямованість: збільшення робочих місць у сфері тваринництва, а також забезпечення всіх філій підприємства продукцією тваринництва власного виробництва.  Особлива увага приділяється і питанням забезпечення галузі професійними кадрами. Створено хороші умови для роботи доярок і обслуговуючого персоналу. Розвиток галузі тваринництва дозволив створити та зберегти 450 робочих місць.

Контактний телефон служби тваринництва і реалізації продуктів його переробки: 0512 58-04-26

Адреса електронної пошти: aklochkov@nibulon.com.ua

Прочитали: [29330]