Зберігання та доведення продукції до товарної кондиції

Сільськогосподарське підприємство "НІБУЛОН" має у своєму розпорядженні можливості зберігання і доведення сільгосппродукції до товарної кондиції - як на власних підприємствах, так і на підприємствах, в яких є акціонером.

"НІБУЛОН" є власником лінійних елеваторів і пунктів зберігання:

Крім того, ТОВ СП «НІБУЛОН» є акціонером елеваторів:

  • ТОВ «АК «Врадіївський»;

  • ТОВ «Старобільський елеватор»;

  • ТОВ «Колосівський елеватор».

Компанія має сучасний приватний морський термінал з причалом. Перевантажувальний термінал для перевалки зернових та олійних культур, розташований в Миколаєві, використовується не лише для відвантаження компанією "НІБУЛОН" власної сільськогосподарської продукції на експорт, але і для надання послуг іншим експортерам по Україні. Потужність термінала становить 5 мільйонів тонн зерна щорічно.

У 2009 році компанія розпочала реалізацію інвестиційного проекту з відродження річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних транспортних артерій України. У рамках інвестиційного проекту вже збудовано 13 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів у різних регіонах України. Щоб бездоганно забезпечити якість продукції, компанія обладнує лабораторії власних елеваторів всім необхідним найновітнішим обладнанням. Для обмеження впливу виробництва на оточуюче середовище на елеваторах витримано всі вимоги європейського рівня і встановлено технологічне обладнання кращих світових виробників задля захисту атмосферного повітря, водного середовища і ґрунтів.

У рамках інвестиційного проекту на перевантажувальному терміналі у м. Миколаєві у березні 2011 року введено в експлуатацію сучасний триповерховий лабораторно-адміністративний корпус, оснащений (за найвищими світовими стандартами) лабораторним і дослідницьким обладнанням для визначення показників якості та наукових досліджень із зерном та продуктами його переробки, а також продуктами харчування.

Щоб забезпечити бездоганну якість продукції, що відвантажується, згідно з контрактними зобов’язаннями, компанія обладнала нову лабораторію всім необхідним найновітнішим світовим обладнанням. Серед них: аналізатори зерна «Infratec-1241» (компанія «FOSS Analytical AB», Швеція), пробовідбірник в потоці, продуктивністю 1000 тонн/год. («Inter Systems», США), пробовідбірники «Rakoraf» (компанія «PFEUFFER GmbH», Німеччина), теплові сушильні шафи (компанія «Binder», Німеччина), лабораторні млини, система «Глюторк» для визначення сухої клейковини, система «Глютоматик» для визначення кількості і якості клейковини, пристрій для визначення числа падіння («Perten Instrument», Швеція), інфрачервоний аналізатор «INSTALAB-600», аналізатор вологості «GAK -2100» («DICKEY-john», США), вологомір зерна («КЕТТ», Японія), дільники проб жолобового типу («Rationel», Данія), дільники зерна та пристрої для визначення натури (США), ваги лабораторні, ваги аналітичні («KERN», Німеччина), альвео-консистограф, млин для лабораторних помелів («CHOPIN», Франція), млини лабораторні, обладнання для визначення індексу седименції методом Зелені (дозатори, струшувач, пробірки) («BRABENDER», Німеччина), автоматичний апарат для визначення олійності «Сокслета» («BUCHI», Швейцарія), апарат для просіювання зерна («Carter Day», США). Спеціалісти лабораторії мають змогу визначати також всі показники зерна пшениці і хлібобулочних виробів, показники якості ґрунтів, повітря та води (підземної, стічної, питної); наявність ГМО, наявність важких металів у продуктах харчування; а також рівень шуму та радіації, рівень вихлопних газів автотранспорту і т.п.

Немає аналогів і впровадженій підприємством схемі по прийому та відбору проб з автотранспорту. Адже лабораторія оснащена трьома новітній обладнанням для прийому та відбору проб, що дає можливість паралельно приймати 3 лінії потоків транспорту і втричі збільшує темпи проведення аналізу з визначення якості зерна. У свою чергу це підвищує швидкість приймання вантажного транспорту та сприяє запобіганню накопичення вантажних автотранспортних засобів у місті. Лінії розташовані у спеціальному ангарі, що забезпечує їх цілодобову роботу протягом року за будь-яких погодних умов.

У серпні 2010 року було завершено днопоглиблення операційної акваторії та підхідного каналу. Загальний об’єм днопоглиблювальних робіт склав 286 тисяч м3. Вартість днопоглиблювальних робіт становить 10 млн грн. Відтак, компанія має можливість приймати великотоннажні судна типу «Рanamax», осадкою 10,3 м.

На сьогодні компанія продовжує свою діяльність у напрямку збільшення власних можливостей з приймання сільгосппродукції із підвищеними показниками вологості з подальшим доведенням до товарних кондицій, а також розширення доступу до роботи безпосередньо з товаровиробниками в регіонах діяльності компанії "НІБУЛОН".

Контактний телефон служби забезпечення якості та зберігання продукції: 0512 58-04-40

Адреса електронної пошти: kacevich@nibulon.com.ua

Прочитали: [24844]