Тваринництво

Поряд з рослинництвом, вісім виробничих філій ТОВ СП "НІБУЛОН" займаються тваринництвом: філії «ДП «Лідієвське» (Миколаївська область), «Кам`янець-Подільська» і "Мрія" (Хмельницька область), «Хмільник» і «Південний Буг» (Вінницька область), а також «Бистрицька», «Чуднівська» та «Романівська» (Житомирська область).

Наразі загальне поголів’я тварин складає 2900 голів великої рогатої худоби та 4500 свиней.

З метою створення високопродуктивного молочного стада в 1997 році з Німеччини до «ДП «Лідієвське» було завезено 140 голів племінного чистопородного молодняку великої рогатої худоби англерської породи. За напрямком продуктивності це молочна порода, яка має високі відгодівельні якості і відрізняється скоростиглістю.

Поголів’я характеризується високими приростами живої ваги. Телиці парувального віку в 16-18 місяців важать 350 - 400 кг, дорослі корови - 550-600 кг.

Удій на корову за закінчену лактацію (305 днів) досягає 5500-6000 кг молока. Вміст жиру в молоці становить від 4,1 до 4,3%, білка – 3,0-3,1%, щільність – 1,029-1,031 г/мм3. Молоко з такими якісними параметрами є прекрасною сировиною для виробництва твердих сирів.

Враховуючи високі показники продуктивності, 20 березня 2002 року Міністерством аграрної політики України фермі філії «ДП «Лідієвське» було присвоєно статус племінного репродуктора з розведення та вирощування племінної худоби англерської породи.

У 2002 р. за рахунок молодняку з ферми філії «ДП «Лідієвське» був створений племінний репродуктор у філії «Хмільник». Показники молочної продуктивності є одними з кращих у Вінницькій області.

Філія «Південний Буг» також є племрепродуктором з розведення симентальської породи великої рогатої худоби.

Підвищення ефективності тваринництва здійснюється за рахунок створення відповідних умов утримання, повноцінної годівлі, відновлення потенціалу, наявного в господарствах поголів`я тварин на момент створення підрозділів. Одночасно збільшений і валовий надій молока.

Технологічні процеси виробництва механізовані. Підрозділи обладнані холодильними установками для тривалого зберігання молока, забезпечені гарячою водою. Так, у 2014 році на філії «Бистрицька» встановлено молокопровід, що дало можливість покращити якість молока та значно підвищити норми навантаження на одного оператора машинного доїння.

Особлива увага приділяється і питанням забезпечення галузі професійними кадрами. Створено хороші умови для роботи доярок і обслуговуючого персоналу. 

Проведено реконструкцію тваринницьких приміщень у філіях «Хмільник» і «Південний Буг». За рахунок потужностей комбікормового заводу ТОВ «АК «Врадіївський» комбікормами забезпечуються всі підрозділи компанії, що мають ВРХ або свиней. У раціонах годівлі використовуються премікси, білково-вітамінні мінеральні добавки для збалансування раціону за основними поживними речовинами, з метою отримання максимальної продуктивності.

У 2008 році створено дві філії в Житомирській області, які займаються тваринництвом. У філії «Бистрицька» міститься стадо великої рогатої худоби української червоно-рябої молочної породи в кількості 619 голів і 4100 голів свиней на виробничому комплексі з можливістю збільшення поголів`я до 8 тис. Філія «Чуднівська» займається розведенням української чорно-рябої молочної породи. У цих філіях створено 80 нових робочих місць.

У 2009 році сільськогосподарським підприємством «НІБУЛОН» була придбана тваринницька ферма у с. Підпилип’я, розташованому в Кам`янець-Подільському районі Хмельницької області. Поголів’я великої рогатої худоби української чорно-рябої породи, що утримується тут, складається з 160 голів, в числі яких - 65 корів. Для забезпечення нормальної діяльності філії було створено додаткові робочі місця.

У 2010 році завершено процес укомплектування молочних ферм «НІБУЛОНу» ультразвуковими аналізаторами молока. Нова сучасна техніка, крім отримання розгорнутого аналізу молока за шістьма параметрами за 180 секунд, дозволяє проводити більш ефективний контроль за якістю молока при передачі продукції на переробні підприємства, а також здійснювати оперативний експрес-контроль та запобігає фальсифікаціям молока.

У 2010 році створено філію «Мрія» (Хмельницька область), що спеціалізується на розведенні і вирощуванні сільськогосподарських тварин. Філія нараховує велике поголів`я великої рогатої худоби (близько 473 голови), у тому числі 305 корів та 500 свиней. У тому ж році створено філію «Романівська» (Житомирська обл.), де утримується 535 голів ВРХ, в тому числі 300 корів.

Крім виробничих завдань, тваринництво має соціальну спрямованість: збільшення робочих місць у сфері тваринництва, а також забезпечення всіх філій підприємства продукцією тваринництва власного виробництва. 

Контактний телефон служби тваринництва і реалізації продуктів його переробки: 0512 58-04-26

Адреса електронної пошти: aklochkov@nibulon.com.ua

Прочитали: [23905]