Суднобудування та судноремонт

Суднобудівно-судноремонтний завод компанії «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН») – чи не єдине в Україні підприємство, що сьогодні будує повнокомплектні судна. Практично кожного місяця із заводського сліпу на воду спускається нове судно.

До кінця 2019 року на заводі буде збудовано 8 нових суден. Таким чином, флот компанії сягне позначки 80 одиниць.

 

Підприємством проводиться реконструкція і модернізація наявних потужностей, після чого завод стане найсучаснішим в Україні і, без сумніву, одним із найкращих в Європі. Упродовж 2012-2016 рр. відбувався перший етап реконструкції, у ході якого було забезпечено європейський рівень умов праці (відремонтовано всі побутові приміщення, створено зону відпочинку, відкрито велопарковку); відремонтовано заводський сліп та набережну; оновлено кранове господарство (придбано нові крани та кран-балки) та налагоджено існуюче; оновлено технічний парк (придбано нові станки і зварювальні машини) та ін. У 2017-2019 рр. в рамках співпраці української компанії з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) успішно реалізується другий етап реконструкції ССЗ «НІБУЛОН».

 

У 2017 р. на заводі було введено в експлуатацію два нові сучасні цехи: цех металообробки та збірно-секційний цех з надсучасним обладнанням від провідних виробників світу. Черговий етап реконструкції передбачає будівництво додаткових підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дозволить будувати та обслуговувати повнокомплектні судна довжиною 140 м і більше у рамках допустимих розрахунково-технічних норм.

Наприкінці 2018 р. кранове господарство суднобудівного заводу «НІБУЛОН» поповнився новим більш потужним краном німецької фірми Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH, який став невід'ємною з’єднувальною ланкою між новим збірно-секційним цехом заводу і стапельним майданчиком.

 

Проведення реконструкції заводського сліпу дозволило нібулонівським суднобудівникам самостійно, без залучення сторонніх іноземних та українських компаній, будувати та спускати на воду 140-метрові судна. Саме таку довжину за проектом має самохідний перевантажувач проекту П-140 з двома крановими частинами, вантажомісткістю 10 000 т та продуктивністю 18 000 т/добу. Будівництво такого надсучасного вантажного судна зараз триває на суднобудівному заводі компанії. Введення судна в експлуатацію заплановано на серпень 2019 року.

Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН»

E-mail: secretar-ssz@nibulon.com.ua

т./факс: (0512) 67 57 54

Прочитали: [2176]