Демонстраційно-випробувальні поля. Сорго

Компанія „НІБУЛОН” щорічно демонструє високі показники обсягів врожаю. При цьому якість вирощеної продукції відповідає найсуворішим вимогам не лише українських, а й зарубіжних споживачів.

Для забезпечення високого рівня урожайності ТОВ СП „НІБУЛОН” щорічно засіває демонстраційно-випробувальні поля для виявлення найбільш сприятливих сортів та гібридів різних культур, які забезпечують високий рівень урожайності. І цей рік не став виключенням. На базі усіх виробничих філій підприємства „НІБУЛОН” вже в котрий раз було створено демонстраційно-випробувальні ділянки, на яких вирощуються різні гібриди та сорти різних культур. До речі, на демонстраційних полях на постійній основі проводяться дні поля та різноманітні семінари, на які з’їжджаються представники компаній, які люб’язно надають насіння для демонстрацій та випробування.

Основною метою створення такої ділянки є забезпечення правильного відбору гібридів та сортів культур, які найбільш адаптовані до умов регіону.

Для випробування культури 19 травня 2012 року було закладено 15 гібридів білого та червоного сорго, які є найбільш адаптованими до вирощування на півдні нашої країни, виробництва компаній „Рейлін”, „Євраліс Семенс Україна”, „Альта Сидс”, „Піонер Україна”. Площа посівів склала 14,4 га.

23 жовтня 2012 року відбулося збирання культури на всій демонстраційно-випробувальній ділянці. За результатами збирання було намолочено понад 55 тонн високоякісного зерна.

Період вегетації різних гібридів склав: 100-110 днів (Arlys), 110-115 днів (W 20), 115-120 днів (Даш Е), 120-140 днів (Fulcus), 125-135 днів (Спринт), 180 днів (Аракан).

Середня врожайність посівів склала 38,7 ц/га. Найвищу врожайність продемонстрували гібриди червоного сорго, зокрема: Даш Е (43,8 ц/га), Прайм (46,6 ц/га), Аракан (46,9 ц/га), Solarius (46,9 ц/га), W 20 (45,8 ц/га), 743 (42,6 ц/га).

Високі результати збирання сорго на демонстраційно-випробувальній ділянці довели, що навіть незважаючи на екстремальні цьогорічні погодні умови, ця культура має стабільну врожайність та займає по праву перше місце в світі по посухо- та солестійкості, враховуючи жорсткі ґрунтово-кліматичні умови Південного регіону. На підтвердження цього свідчить і наступний приклад: якщо б на даних демонстраційних полях був би висіяний ярий ячмінь, то враховуючи кліматичні умови регіону, середня врожайність його посівів склала би 10 ц/га, що майже у 4 рази менше за врожайність сорго.

Як зазначають фахівці виробничого відділу компанії „НІБУЛОН”, цього року гібриди саме червоного, а не білого сорго продемонстрували кращу посухостійкість, що відобразилось і на врожайності культури. Результати збирання сорго у дослідницькому підрозділі „Лідієвське” якісно скорегують (від обсягів закупівлі до гібриду та виробника) цьогорічну закупівлю посівного матеріалу „НІБУЛОНом”, значно збільшивши її ефективність.

Прочитали: [9894]