«НІБУЛОН» активно переорієнтовує свої вантажні потоки на водний транспорт, щорічно збільшуючи обсяги перевезень внутрішніми водними шляхами. У найближчі роки логістика компанії практично повністю буде переорієнтована на водний транспорт. Запланована частка до 10 %, що припадає на автомобільні перевезення, – це переміщення продукції з елеваторів на перевантажувальні термінали, які розташовані на річках. З цією метою «НІБУЛОН» сформував найсучасніший в Україні автопарк вантажного транспорту, що дозволить підвищити ефективність не тільки автомобільної, але і річкової логістики вантажних перевезень компанії. У 2017 році компанія збільшила власний автопарк за рахунок придбання 60 нових тягачів – автомобілі Volvo, Mercedes і Scania. Саме вони мають з’єднати річкові термінали компанії з сільгосптоваровиробниками в радіусі 80-100 км.

 Структура транспортної логістики компанії «НІБУЛОН» (прогноз)

 

У 2017/18 маркетинговому році судноплавна компанія «НІБУЛОН» транспортувала внутрішніми водними шляхами країни 2,5 млн тонн вантажів, розвантаживши таким чином дороги на понад 108 тис. вантажівок.

Обсяги перевезень зерна судноплавною компанією, тонн

 

Після 25-ти років занепаду Південного Бугу «НІБУЛОНу» таки вдалось самотужки відновити судноплавство й уже за перший рік транспортувати цією річкою 500 тис. тонн зерна. Сьогодні ж компанія подолала новий рубіж, транспортувавши перший мільйон тонн вантажів.

 

За минулий (2018) календарний рік від початку навігації судноплавна компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» виконала 660 рейсів, транспортувавши внутрішніми водними шляхами понад 2,8 млн тонн, що перевищує показник попереднього року на 24 %. Зокрема Дніпром було перевезено понад 1,9 млн тонн вантажів та близько 600 тис. тонн Південним Бугом, що відповідно на 24 та 37 % більше, аніж у 2017 році, 300 тис. тонн – надання послуг та перевезення по БДЛК на зовнішній рейд.

На сьогодні флот компанії складає 71 судно. Завдання нашої компанії на найближчі роки – збудувати флот, який буде складатися зі 100 суден, щоб транспортувати 4 млн тонн зерна річками на рік.

Судноплавна компанія «НІБУЛОН», окрім зерна,  займається перевезенням херсонських кавунів та диньметалубудівельних матеріалів (піску, паль тощо), вугілля. А у листопаді 2018 року флот компанії освоїв перевезення великогабаритних вантажів, а саме печі для випалу залізорудних порід, транспортованої від причалу Херсонського морського порту до Полтавського ГЗК (Горішні Плавні, Полтавська область). У планах компанії перевезення річкою і інших вантажів. Загалом за час діяльності судноплавної компанії внутрішніми водними шляхами транспортовано понад 12 млн тонн вантажів, а отже, дороги країни розвантажено на 500 тис. вантажівок.

Окрім того, «НІБУЛОН» серйозно націлений і на сегмент пасажирських річкових перевезень сучасними суднами. Компанія повернула моду на водні пасажирські перевезення.

Водний транспорт знову став популярним та улюбленим серед пасажирів. Так, під час сезону пасажирських перевезень 2018 було перевезено близько 24 тис. людей, із них більше 13 тис. за маршрутом Миколаїв – Кінбурнська коса – Очаків.

 

Щороку довжина судноплавних шляхів зменшується на 100 км – на судноплавній мапі України буквально зникають цілі річки! У результаті цього за роки незалежності України судноплавні шляхи скоротилися приблизно з 4000 км до 1500 км. Уже зараз через відсутність належних глибин на річках судна вимушені ходити недозавантаженими. «НІБУЛОН» сьогодні практично виконує обов’язки держави, здійснюючи днопоглиблення річок за власний кошт та власними силами. Так, завдяки лідеру аграрного ринку України було відновлено судноплавство на Південному Бузі. Сьогодні «НІБУЛОН» інвестує в проведення днопоглиблювальних робіт на Дніпрі. З цією метою у 2017 році на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» було збудовано і спущено на воду унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15 із символічною назвою «Миколаївець», яке у листопаді 2017 року успішно провело в реальних умовах експериментальні роботи з поглиблення скелястого дна на одному з порогів Дніпра в районі м. Кам'янське Дніпропетровської області. «НІБУЛОН» самостійно, без підтримки держави та спеціалізованих організацій, підтримує рівень глибин у своїх операційних акваторіях. Проведення днопоглиблювальних робіт сприятиме не лише підвищенню продуктивності технологічного процесу, а й поліпшенню екологічного стану навколо власних
підприємств компанії.

 

У липні 2018 року компанія «НІБУЛОН» ввела в експлуатацію перший паливозаправний пункт для власного користування на території філії «Кременчуцька» (Полтавська обл.). Паливозаправний пункт оснащено колонкою для заправки автотранспорту та пунктом для заправки буксирів. Це дозволяє компанії вдвічі скоротити терміни доставки нафтопродуктів на філії східного регіону, а також вдвічі зменшити логістичні витрати. А бункерування буксирів компанії безпосередньо на філії «Кременчуцька» не тільки зменшує час на доставку пального, а й значно здешевлює пальне за рахунок відсутності логістичної складової.

 

З питань організації перевезень  звертайтеся до відділу транспортної логістики:

тел: (0512) 50 00 48

e-mail: skalkutin@nibulon.com.ua

Прочитали: [2574]

© 2019 ТОВ СП НІБУЛОН