Про термінал

Рішення ТОВ СП "НІБУЛОН" про будівництво в Миколаєві власного перевантажувального терміналу було обумовлено низкою факторів: наявність посівних площ, валовий збір урожаю з яких сягав на той час понад 100 тисяч тонн зернових; об`єктивна потреба України в експорті зерна; транзитні потоки вантажів; застаріла вітчизняна портова інфраструктура.

У результаті реалізації інвестиційного проекту був побудований високотехнологічний сучасний перевантажувальний термінал для зернових та олійних культур, потужності та технічна оснащеність якого створюють можливість відвантажувати до 40 тисяч тонн зерна на добу, забезпечують роздільне зберігання продукції і доведення її до необхідних кондицій якості.

Навантаження суден на терміналі здійснюється біля причалу довжиною 352 м, що дозволяє при необхідності одночасно робити навантаження двох теплоходів. Навантаження здійснюється за допомогою чотирьох труб «Neuero» (Німеччина) продуктивністю 700 т/год. кожна.

Рух суден до терміналу ТОВ СП "НІБУЛОН" починається з рейду лоцманської станції порту "Південний" за маршрутом: рейд порту "Очаків", вхід в Бузько-Дніпровсько-Лиманський канал (БДЛК), акваторія Миколаївського морського торгового порту (ММТП) - 1-ше коліно підхідного каналу акваторії порту "Миколаїв" - термінал ТОВ СП "НІБУЛОН".

Глибина БДЛК складає 11,2 м, що забезпечує проходження суден з максимально допустимою осадкою 10,3 м. ДП "Дельта-Лоцман", яке обслуговує БДЛК, накреслила проведення днопоглиблювальних робіт та доведення прохідного осідання до 10,5 м. Оголошене прохідне осідання на акваторії ММТП становить 10,3 м.

У найближчих планах ТОВ СП "НІБУЛОН" - доведення глибин акваторії терміналу і 1-го коліна порту "Миколаїв" до рівня БДЛК.

Функціонування терміналу забезпечує сучасна конвеєрно-транспортна система, автоматизовані системи управління вантажопотоками, комп`ютеризований ваговий комплекс з електронними вагами, тензометричним обладнанням та операторською.

Потоково-транспортна система терміналу заснована на використанні конвеєрного та норійного обладнання високої продуктивності (до 700 тонн/год.), поставленого фірмою "CIMBRIA UNIGRAIN" (Данія), яким забезпечуються не тільки процеси внутрішнього переміщення зерна, а й відвантаження безпосередньо на судно. Гнучка технологічна схема дозволяє оперативно змінювати напрями вантажопотоків. На відміну від традиційних схем, заснованих на використанні суднонавантажувальних машин, технологічна схема терміналу включає п`ять точок відвантаження, що дозволяє вести одночасне навантаження різних видів сільгосппродукції.

Два куполи-зерносховища, побудовані в рекордно короткі терміни, ємністю по 50 тис. тонн зерна і діаметром по 65 м кожен, є найбільшими в Європі напівсферичними конструкціями і найбільшими у світі ємностями для зберігання зерна. Для наочного порівняння варто зазначити, що площа підстави кожного купола-зерносховища приблизно дорівнює площі Центрального стадіону в Києві. Куполи побудовані за унікальною для України сучасною французькою технологією під керівництвом канадської фірми "DOMEXPERT, Inc." і оснащені необхідним комплексом комунікаційного і транспортного устаткування.

Зважаючи на унікальність і складність технології Agridome, для спорудження куполів-зерносховищ терміналу було попередньо проведено спеціальне навчання великої групи фахівців-будівельників. Крім того, на заводах залізобетонних виробів м. Миколаєва було здійснено модернізацію виробничого обладнання та удосконалено технологію виробництва бетону з точно заданими показниками якості (зокрема, калібром щебеню).

Куполи-зерносховища забезпечують унікальну технологію високоякісного зберігання зерна. На відміну від традиційних залізобетонних силосів, поверхні зерносховищ терміналу захищені ізолюючою поліуретановою плівкою, піною, що забезпечує роботу кожного зерносховища за принципом "термоса", захищаючи продукцію всередині від коливань зовнішніх температурних умов. Властивості матеріалу куполів також виключають утворення конденсату всередині ємності. Перевантажувальний термінал ТОВ СП "НІБУЛОН" єдиний в Україні має такі можливості.

Крім того, зерносховища перевантажувального термінала оснащені обладнанням дистанційного контролю за вологістю та температурою зерна всередині ємностей, що є важливою стороною при забезпеченні якості зберігання сільгосппродукції.

Додатковий комплекс зерносховищ загальною ємністю 22 тис. тонн включає чотири зерносховища об`ємом по 5,5 тис. тонн кожне, діаметром 18,3 м і висотою 32 м, поставлені компанією "Scafco International" (США). Монтаж зерносховищ був проведений з використанням монтажу методом нарощування. На першому етапі будівництва виконувався монтаж конструкції даху, а потім конструкцій стін, далі - воріт. Така методика монтажу дозволила скоротити терміни будівельних робіт до 12 діб на 1 ємність і виконувати монтаж без використання вантажопідйомних механізмів, які були неможливими в наших умовах, оскільки потрібні були б додаткові шляхи і площі на території.

Також на терміналі розташовані вентильований склад підлогового зберігання зерна об'ємом 7 тис. тонн і шість малих ємностей для активного вентилювання (об'ємом по 100 тонн кожна).

Будівельні плани компанії на 2015 рік включають будівництво комплексу для перевалки зернових та олійних культур обсягом 58 тис. тонн на території головного зернового термінала компанії в м. Миколаєві.

Створений комплекс органічно інтегрується у транспортно-технологічну схему зберігання і обробки вантажів перевантажувальним терміналом ТОВ СП "НІБУЛОН" та доповнить її, підвищуючи його загальну продуктивність.

Сумарна продуктивність одночасного приймання сільгосппродукції на терміналі становить 120 залізничних вагонів і 700 автомобілів (у сумі 28,5 тис. тонн на добу).

На території перевантажувального терміналу розташований пункт пропуску через державний кордон для міжнародного морського вантажного сполучення з постійним і цілодобовим режимом функціонування за принципом "єдиного офісу", де здійснюється повний комплекс заходів державного контролю (митного, прикордонного, карантинного, ветеринарного, портового, санітарного, екологічного) з оформленням всієї необхідної документації.

Також на території пункту пропуску через державний кордон розташоване «місце доставки товарів транспортними засобами», обладнане загальною оглядовою системою відеоконтролю і системою зчитування номерних знаків. Дане місце доставки дозволяє компанії надавати послуги з розміщення імпортних вантажів стороннім організаціям.

Перевантажувальний термінал ТОВ СП "НІБУЛОН" розширює пропускну спроможність регіональної портової системи і вирішує проблему регіону з нестачею сучасної інфраструктури експорту та імпорту зерна.

З точки зору диверсифікації, можливості перевантажувального терміналу ТОВ СП "НІБУЛОН" з приймання, зберігання і відвантаження зерна в широкому асортименті можна порівняти із супермаркетом за різноманітністю послуг:

  • Одночасного приймання 7 різних культур або культур різної якості;
  • Роздільного приймання та відвантаження пшениці, а також її зберігання по 6 класах залежно від показника якості;
  • Приймання різних потоків зерна підвищеної вологості і зі смітною домішкою із забезпеченням його очищення, сушіння в потоці та роздільного зберігання;
  • Формування експортних партій зерна відповідно до вимог зарубіжних покупців щодо комплексу якісних показників продовольчого та фуражного зерна.

Контроль якості зерна на перевантажувальному терміналі ТОВ СП "НІБУЛОН" здійснюється в сучасній лабораторії, оснащеної сучасним обладнанням, в т.ч. приладами "INFRATEC" виробництва Швеції, а також автоматизованою системою передачі проб, що дозволяє забезпечити контроль якості продукції в повному обсязі від відбору проб до видачі підсумкової інформації. При цьому аналіз якості проводиться комп`ютеризованої системою без зупинки вантажопотоку.

Наявність власного перевантажувального терміналу дозволяє компанії:

  • Керувати процесом переміщення товару з лінійних елеваторів і хлібоприймальних пунктів до зерносховища на перевантажувальному терміналі підприємства, забезпечуючи виконання контрактних строків поставки.
  • Замкнути комплексну систему контролю якості товару у ТОВ СП "НІБУЛОН" - від початку виробничого циклу до навантаження в транспортний засіб для експорту, що гарантує забезпечення якості товару відповідно до міжнародних стандартів.

На перевантажувальному терміналі функціонує найсучасніший в Україні триповерховий лабораторно-адміністративний корпус, оснащений (за найвищими світовими стандартами) лабораторним і дослідницьким обладнанням для визначення показників якості та наукових досліджень із зерном і продуктами його переробки. Аналогів такої лабораторії немає в Україні. Лабораторія є акредитованою відповідно до вимог ДСТУ ISO / IEC 17025: 2006 у сфері фізико-хімічних і молекулярно-генетичних випробувань зернових, зернобобових та олійних культур. Фахівці лабораторії компанії можуть визначати також: всі показники якості зерна та хлібобулочних виробів, показники якості ґрунтів, повітря і води (підземної, стічної, питної); наявність і кількість ГМО, визначення вмісту токсичних елементів, мікотоксинів, радіонуклідів, пестицидів у продуктах харчування; визначається також рівень шуму і радіації, рівень вихлопних газів автотранспорту і т.п.

У 2014 році миколаївський термінал, флагман компанії, отримав чергові міжнародні сертифікати. У липні були розроблені і впроваджені процедури на відповідність системи управління харчовою безпекою головного зернового терміналу за вимогами міжнародного стандарту ISO 22000: 2005 «Системи управління безпечністю харчових продуктів. Вимоги до будь-яких організацій харчового ланцюга». Це досягнення довело високу якість сільськогосподарської продукції та відмінну організацію логістичних операцій нашої компанії.

Також у липні 2014 компанія пройшла періодичну сертифікацію на відповідність новим вимогам Європейського Союзу: Міжнародної системи стійкості виробництва і викидів вуглецю ISCC (International Sustainability & Carbon Certification) і Міжнародної системи забезпечення стійкості біоенергетики RBSA (RED Bioenergy Sustainability Assurance), що є обов'язковими для відповідності вимогам прийнятої Директиви RED (Renewable Energy Directive) з відновлюваної енергії 2009/28 / ЄС.

При будівництві перевантажувального терміналу ТОВ СП "НІБУЛОН" забезпечені в повному обсязі конструктивні і технологічні рішення, які гарантують безпеку працівників, ергономіку робочих місць, високий рівень автоматизації роботи, необхідне санітарно-побутове обслуговування і всі умови для високої культури виробництва. На перевантажувальному терміналі працює кафе, оснащене на сучасному рівні і розраховане на цілодобове забезпечення харчування працівників терміналу і водіїв автотранспорту (обслуговуються до 50 осіб одночасно).

Робота перевантажувального терміналу ТОВ СП "НІБУЛОН" відкриває широкі можливості діяльності як з перевалки власного зерна і насіння соняшнику на експорт, так і з надання послуг іншим компаніям-експортерам, в т.ч. з перевалки транзитних вантажів сільгосппродукції, що відповідає пріоритетам державної політики, затвердженим Законом України "Про Комплексну програму утвердження України як транзитної держави у 2002 – 2010 р.". Таким чином, компанія робить значний внесок у розвиток регіонального транспортного вузла і дає поштовх подальшому розвитку зернового бізнесу в регіоні.

Прочитали: [48594]